Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Проблем со Samsung ТВ, модел CW29Z418P, шасија S63A  (Прочитана 200 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
tubemkd
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 18


« пратена : 23 Јуни 2016, 03:16:01 »

Телевизорот од насловот работи нормално повеќе од 15 години без никаков квар. Последниов месец дена ја приметувам следнава појава при гасење на тв-то:
Екранот поцрнува, но во горниот дел на средина на екранот се појавува бела точка која се спушта надоле до центарот на екранот, каде потоа се трансформира во три мали вертикални цртички (црвена, зелена и плава) кои потоа ги снемува. Целиот процес трае не повеќе од 2 секунди. Сервисното упатство го имам од electrotanya. Ако некој го знае, може да го посочи кривецот за оваа појава.
Сочувана
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: