Гласање
Прашање: fles memorija
da - 0 (0%)
da - 0 (0%)
Вкупно гласови: 0

Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Adler televizor LED WL24SQS18  (Прочитана 514 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
zorankoki
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 2


« пратена : 02 Јули 2016, 08:17:37 »

Adler televizor LED  WL24SQS18 - potreban fles sadrzaj memorija za 25q64 ploca oznaka t.eme 380.61 /m 236hge-p01
Сочувана
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #1 пратена : 02 Јули 2016, 14:07:06 »

Какво е ова гласање со Да и Да ?
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #2 пратена : 02 Јули 2016, 16:35:43 »

Изгледа грешка е, членот не знаел како да отвори нова тема. Го затворив гласањето.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
batka
Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 9527


оптимист до крај!


« Одговор #3 пратена : 02 Јули 2016, 16:49:03 »

Не сум видел ТВ Adler кај нас.Во Србија можеби го има,ама кај нас како марка не сум ја сретнал. Ладен
Сочувана

Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.
zorankoki
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 2


« Одговор #4 пратена : 03 Јули 2016, 10:31:52 »

poadrav svima navedeni tv Adler potrebna memorija tv se upali izbaci njegovu sliku natpis adler i kada treba da prede u rezim postavke on ponovo izbaci adler i tako u krug na komande ne reaguje ne reaguje ni na daljinski////
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #5 пратена : 05 Јули 2016, 02:08:16 »

Да не има случајно некоја лемна точка со која може да се изведе хардверски master reset (да се преспои со маса или нешто слично)?

EDIT: Си пробал со dump-ови од други производители (NEO, Kennex, Samsung, Orion...)? Шасијава е Кинеска, може online да се најдат dump-ови од други производители, ама не и од Adler.
« Последна промена: 05 Јули 2016, 02:29:52 од GigaWatt » Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: