Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Сателитот Црниот витез фатен на камера  (Прочитана 683 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« пратена : 05 Октомври 2016, 00:12:57 »

Црниот витез е непознат вселенски објект (сателит) кој кружи околу земјата од југ кон север преку половите. Никој не знае колку години е тука, чив е и која му е намената. Но за овој објект пишувале и астрономи многу одамна пред да се лансира било што во вселената.

Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #1 пратена : 06 Октомври 2016, 13:07:28 »

Личи на парче од некакаква конструкција... не изгледа како природен вселенски објект (метеор). Формата му е премногу правилна... како некој да го има изработено.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #2 пратена : 06 Октомври 2016, 16:35:21 »

Дефинитивно некој го има изработено и функционира бидејки ако беше некој отпад, метеор и сл. ке ја загубеше орбитата со текот на времето и ке согореше во атносверата. Да претпоставиме дека е активен сателит изработен од човекот (ма да не е тоа бидејки е од по одамна), до сега животниот век ке му поминеше.
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #3 пратена : 07 Октомври 2016, 07:46:47 »

А како тоа функционира? Генерира некои радио бранови?
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Z31GH
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 675« Одговор #4 пратена : 07 Октомври 2016, 13:27:19 »

По Википедија ова е парче од некаква конструкција, остаток од некое вселенско летало....отпад

A 1998 NASA photo believed by some to show the Black Knight satellite is thought by experts to be of a thermal blanket lost during an EVA mission.

Мислам досега милион пати ќе беше откриен и ќе пишуваше за него во учебниците.
Сочувана

Hams do it! With Frequency
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #5 пратена : 07 Октомври 2016, 13:51:36 »

Од НАСА секоја информација треба да се проверува, очигледно се премногу тенденциозни во своите извештаи. Колку пати до сега имаат скриено докази и снимки за постоење на НЛО, пред некој ден имаше натпис дека го исклучиле видео преносот во живо од ISS во моментот кога се појавило некое неидентификувано летало во кадар.

После ако некој открие нешто одма поедини моќници што се држат во раце преку нивните медиуми ке го оцрнат и ке речат тоа е теорија на заговор. Се што не им се свиѓа го оквалификуваат како теорија на заговор и битно е да го направат човекот луд и да го дистанцираат. После имало демократија и право на сопствено мислење и изразување, на ова само едно цинично хаха.
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #6 пратена : 09 Октомври 2016, 03:27:34 »

Ви текнуе во онај филмон хулк хоган ко ке се изнервират и скејборд ко ќе фрлит...? епа тј скејбордот е гарант, само скапал од дождојне и од киселинине во атмосверана зато е црн Смешко
Сочувана
MilerovEfekt
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 157


« Одговор #7 пратена : 09 Октомври 2016, 16:24:53 »

А нешто корисно да потчитнете место да се фокусирате на теории на заговор ? :-)))
Сочувана
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #8 пратена : 10 Октомври 2016, 16:22:00 »

Ова ни е "издувен вентил" Смешко
Сочувана
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #9 пратена : 10 Октомври 2016, 21:21:48 »

Нормално, си дискутираме, наше право.
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: