Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Продавам вишок работи  (Прочитана 1753 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
stiffy
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 467


ак сакам.


« пратена : 10 Октомври 2016, 22:46:12 »

Во темава ќе постирам работи што ми се вишок низ дома и не ги користам, па можеби некому друг би му затребале. Уредите се исправни освен ако не е нагласено спротивно.

Цените се флексибилни за повеќе работи, слободно искотактирајте ме во пп доколку сте заинтересирани може да се договориме за цена за некои работи. Смешко

1. Вуфер PIONEER TS-WX80 80W nom. (250w peak music) 8" инчи, комбинирана кутија - цена 2500ден2. Графичка Sapphire HD6750 2G DDR3, еден месец користена - цена 2500ден3. Kingston HYPERX рам мемории
една плочка 1GB DDR2 800MHz 2.0v - цена 500ден
една плочка 2GB DDR2 800MHZ 1.95v - цена 800ден
 
4. рам за лаптоп SAMSUNG 512MB DDR2 - цена 500ден
5. рам за лаптоп  1GB DDR2  - цена 1000ден
6. рам PATRIOT VIPER DDR2 2x2GB пар 2.2в 800Мhz - цена 1500ден двете

7.  рам Transcend 1GB DDR2 800MHz - дена 600ден8.  рам DDR2 512MB  - цена 300ден9. Алуминиумска кутија ВхШхД=11х30х18 цм, со многу позлатени BNC конектори од предна страна, погодна за радиоаматери  - цена 500ден


10. Алуминиумска кутија ВхШхД=11х36,5х18 цм, незнам од што е, модули внатре се ставаат. Имам две вакви - цена - 500ден парче

модули од истата кутија, има квалитетни отпорници, променливи калеми и транзистори (можете да видите), имам многу вакви - цена - 100ден парче« Последна промена: 30 Октомври 2016, 00:23:56 од stiffy » Сочувана
stiffy
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 467


ак сакам.


« Одговор #1 пратена : 18 Октомври 2016, 19:55:08 »

12. Искрин олд-скул ом метар, Iskra OS2a 1991,  100оми 10Коми 100Коми мерни подрачја, работи на 1,5V батерија, со кожна футрола. Колекционерско парче Смешко - цена 500 денари
   
« Последна промена: 18 Октомври 2016, 20:22:23 од stiffy » Сочувана
stiffy
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 467


ак сакам.


« Одговор #2 пратена : 30 Октомври 2016, 00:16:25 »

13. Комплетно сработена 3-системска активна свртница со TL074 со напојување (трафо). Тестирана дава прекрасен звук, можност за фино нагодување. Ќе добијате целосна документација за истата испринтано. - цена - 1800 денари. без трафо - 1400 денари


14. Модул за појачало со TDA2050, АБ класа, добар звук, тестирани...користени 1 сат. Многу издржливи, долг век на траење (многу долго сум користел исти вакви). - 100ден парче
имам и трафо за нив, пишете пп доколку некој е заинтересиран.
 


 да напоменам...повеќето цени се флексибилни Смешко
« Последна промена: 20 Април 2017, 11:49:46 од stiffy » Сочувана
stiffy
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 467


ак сакам.


« Одговор #3 пратена : 16 Ноември 2016, 01:27:35 »

15. Појачало за во кола Pioneer GM-X404
output:  4x60 W, 2x140 W or 2x60 W + 1x140 W

исправно, но премостена е скретницата. Работат сите излези без скретница, супер звук. - цена - 1500денСочувана
stiffy
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 467


ак сакам.


« Одговор #4 пратена : 14 Декември 2016, 23:00:17 »

16. HP тастатури, USB, многу малку користени, ниедна буква не е избришана. - 150ден парче (ако е скапо пишете ми за поевтино  Зеленко )


17. Футерче за DREMEL-ов навој, користен, со направен додаток за навој за обична гравирка (по потреба ќе мерам динезии на навој) - 200ден комплет

« Последна промена: 20 Април 2017, 11:48:00 од stiffy » Сочувана
stiffy
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 467


ак сакам.


« Одговор #5 пратена : 21 Декември 2016, 20:00:00 »

18. TECPEL TMM-590 мерач на влага.
      3 и пол дигити
      8%-28% опсег (+/-2%)
       воопшто неупотребен, во оригиналното кутивче и мека заштитна футрола.
Спецификации:
Код:
http://www.tecpel.net/TMM-590.html
купен 6500денари , го продавам 5500денари.

Сочувана
stiffy
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 467


ак сакам.


« Одговор #6 пратена : 28 Декември 2016, 03:17:58 »

19. hp docking station ова за некои стари лаптопи изгледа е, не е пробана ама би требало да е исправна - 100 денари

сликата од спецификациите ја избришав, ако некоје заинтересиран (не вервам  Зеленко ) ќе сликам пакСочувана
stiffy
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 467


ак сакам.


« Одговор #7 пратена : 15 Март 2017, 23:55:47 »

20. Поклонувам упатсво, цд со драјвери и ASUS лепенка за лаптоп. Имам неколку парчиња по случајност, па да не ги фрлам си реков можеби некому ќе затребаат Смешко

Сочувана
stiffy
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 467


ак сакам.


« Одговор #8 пратена : 19 Април 2017, 18:53:01 »

21. Исправен  Proview CRT монитор незнам колку инчи е - цена 400 ден

Сочувана
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: