Страници: 1 [2]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Упатете ме за радиоаматер  (Прочитана 562 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #15 пратена : 19 Јануари 2017, 15:12:45 »

Е да па кај се замешав и јас таков сум немам преголемо искуство има луѓе работат секој ден со електроника јас слабо сега послабо малку но многу сум чепкал и правел порано и бев загреан и јас за радиоаматеризмот ама се откажав. Добро таков сум многу јадам бурек али па ете и дечкото ќе види што сме правеле ние ваљда ќе стане радиоаматер се извинувам ако пушувам големи постови во иднина ќе пазам многу
« Последна промена: 19 Јануари 2017, 15:15:31 од nsu » Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #16 пратена : 19 Јануари 2017, 16:48:10 »

Зошто си се откажал да станеш радиоаматер? Секако ако е за кажување.
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #17 пратена : 20 Јануари 2017, 13:04:56 »

Виша сила али можеби и ќе не врати таа виша сила  Ладен
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #18 пратена : 20 Јануари 2017, 14:38:11 »

Ако те демотивирале група будалетинки што си ги слушал, тоа не е виша сила, ако е виша сила тогаш ок, тоа е тоа.
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #19 пратена : 21 Јануари 2017, 10:28:09 »

Не не е тоа брат а и да не ја тераме темава во офф топик толку од членот ни се јави ни ништо не ни извести што планира да направи тоа е за жал но се надевам дека ние не го истеравме Ладен Ладен Ако се јави добро ќе е  Ладен
« Последна промена: 21 Јануари 2017, 10:33:33 од nsu » Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
Страници: 1 [2]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: