Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Препорачајте добар Cloud за архива  (Прочитана 286 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« пратена : 15 Јануари 2017, 00:40:46 »

Дечки ми треба добар бесплатен Cloud сервер за архива на податоци. Најбитно ми е:

- Што подолго време да ги чува податоците, доколку не се логирам на акаунтот од Х причини одредено време.
- Најмногу простор за складирање на податоци.
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
tomce
Ентузијаст
**
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 70


« Одговор #1 пратена : 15 Јануари 2017, 20:31:53 »

од бесплатен со малку простор би ти препорачал само google.drive Што им е, т.е. и платено таму е доста добро,
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #2 пратена : 30 Јануари 2017, 03:21:59 »

Baidu. Имаш 2TB storage, ама треба преку апликација за мобилен да ги активираш.

Код:
http://pan.baidu.com/

Исто како Google Drive, нема ограничување. Еднаш upload-ираш и забораваш. Кога ти треба, секогаш може да се логираш и да си го симнеш. Може да генерираш и share линкови.

Недостаток: Серверите се во Кина и upload и download оди многу споро :S.
« Последна промена: 30 Јануари 2017, 03:23:49 од GigaWatt » Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #3 пратена : 30 Јануари 2017, 11:40:51 »

Фала GigaWatt и Tomce за информациите, ке се регистрирам на pan.baidu
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #4 пратена : 30 Јануари 2017, 23:56:43 »

За да се регистрираш на pan.baidu, треба да имаш Кинески број (бара регистрација преку SMS). Но може да се логираш преку QQ, а за QQ не мора да имаш Кинески број, може бројот да ти биде од било која држава.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: