Author Topic: Помош околу заработка преку YouTube  (Read 800 times)

Offline Engineer

 • Нов член
 • *
 • Posts: 11
Помош околу заработка преку YouTube
« on: 13.02.2017, Monday, 22:43:13 »
Ке може ли доколку тука има некој активен Youtuber што заработува пари или што порано заработувал преку Youtube,да го прашам неколку ствари доколлку сака да ми помогне, навистина ми е потребна помош,бадијала се мачам правам видеа доколку некој не ми помогне, ??? ??? ??? ??? ???
Благодарам
« Last Edit: 14.02.2017, Tuesday, 02:56:56 by GigaWatt »

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9352
 • оптимист до крај!
Одг:Брза Помош
« Reply #1 on: 14.02.2017, Tuesday, 00:12:05 »
Vau,vau ,vau да не гори некаде??? батка,нов си ама овака не оди! Ајде нека го видат ова членовите ,ама научи се како се постира тема!
« Last Edit: 14.02.2017, Tuesday, 15:04:58 by batka »
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2875
 • Gender: Male
Одг:Брза Помош
« Reply #2 on: 14.02.2017, Tuesday, 01:21:44 »
 Слабо лајок а..?
« Last Edit: 14.02.2017, Tuesday, 15:05:13 by batka »

Offline Z31GH

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 709
 • Gender: Male
Одг: Помош помош помош
« Reply #3 on: 14.02.2017, Tuesday, 02:04:37 »
За да заработуваш преку Youtube твоите видеа треба да имаат милиони гледаност, како и неколку 10к subscribers. Не сум се занимавал со тоа, но заработка преку Youtube ти е исто какако вадење злато од процесори и матични плочи.
Hams do it! With Frequency

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10796
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг:Брза Помош
« Reply #4 on: 14.02.2017, Tuesday, 02:56:06 »
Не е баш буквално така, ама треба малку реклама и да ти се интересни видеата, а веќе просторот е пол со луѓе кои прават интересни видеа. Конкуренцијата е голема. Не е само стави го и толку, ќе треба малку да се помачиш.
« Last Edit: 14.02.2017, Tuesday, 15:05:26 by batka »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9352
 • оптимист до крај!
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #5 on: 14.02.2017, Tuesday, 15:06:49 »
Ако имаш барем 10.000 кликања јави се. 8)
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline Engineer

 • Нов член
 • *
 • Posts: 11
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #6 on: 14.02.2017, Tuesday, 16:21:21 »
Blagodaram na muabetot ;)


Те замолувам да си ги прочиташ правилата на форумот ! Латиница не оди во постовите !
« Last Edit: 14.02.2017, Tuesday, 18:06:32 by batka »

Offline nsu

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1308
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #7 on: 15.02.2017, Wednesday, 08:53:03 »
Vau,vau ,vau да не гори некаде??? батка,нов си ама овака не оди! Ајде нека го видат ова членовите ,ама научи се како се постира тема!
Авангарда од човек авангарда леле се пресмеав  ;D ;D ;D Еј а членов ако прашуваше за некој другар негов во Македонија може што има 150000 субскрајбери па чека да се опари.Искрено незнам таков во Македонија а србине имаат за глупости да не ги прозивам сега. Добро и членот згреши не ги прочитал правилата а незнам изгледа незнае како стојат работите и со you tube дека дур да дојдеш до 10000 прво е тешко па после некое доларче така ќе си подигнеш па на која сметка па даноци  8) 8)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Atanas

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 547
 • Gender: Male
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #8 on: 15.02.2017, Wednesday, 12:18:20 »
Има еден Македонец, но снима на англиски јазик. Има над 100.000+ претплатници.  :) :)

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6240
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #9 on: 15.02.2017, Wednesday, 14:14:17 »
American Hacker
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5238
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #10 on: 15.02.2017, Wednesday, 19:22:21 »
Доколку правиш видеа со образовен карактер постојат страни кадеш што истите можеш да ги ставиш онлајн како курсеви за кои добиваш пари.
А за јутјуб можеш се тука да си откриеш

Code: [Select]
https://support.google.com/youtube/answer/72857?hl=en
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline nsu

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1308
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #11 on: 15.02.2017, Wednesday, 20:21:16 »
Еј го пратам American hacker и гледам добри видеа става и еднаш ја сними куќата своја и гледам стари прозори се старо преку прозор си викам овој или е од Србија или од Романија од балканов негде еј не ми текнало дека е македонец ич ич. 8) 8)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

TeslaBt

 • Guest
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #12 on: 15.02.2017, Wednesday, 20:29:56 »
Еј го пратам American hacker и гледам добри видеа става и еднаш ја сними куќата своја и гледам стари прозори се старо преку прозор си викам овој или е од Србија или од Романија од балканов негде еј не ми текнало дека е македонец ич ич. 8) 8)
Од Битола е.  :)

Offline Z31GH

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 709
 • Gender: Male
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #13 on: 15.02.2017, Wednesday, 22:18:07 »
Доколку не се лажам, член е и на форумот. :)
Hams do it! With Frequency

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10796
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Помош околу заработка преку YouTube
« Reply #14 on: 16.02.2017, Thursday, 00:38:55 »
Да, ама се нема логирано одамна.

Ајде, доста беше информации за човекот, ако сакал да се знае кој е, сам ќе си пишел ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."