Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Помош околу заработка преку YouTube  (Прочитана 406 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
Engineer
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 9


« пратена : 13 Февруари 2017, 22:43:13 »

Ке може ли доколку тука има некој активен Youtuber што заработува пари или што порано заработувал преку Youtube,да го прашам неколку ствари доколлку сака да ми помогне, навистина ми е потребна помош,бадијала се мачам правам видеа доколку некој не ми помогне, Молам? Молам? Молам? Молам? Молам?
Благодарам
« Последна промена: 14 Февруари 2017, 02:56:56 од GigaWatt » Сочувана
batka
Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 9527


оптимист до крај!


« Одговор #1 пратена : 14 Февруари 2017, 00:12:05 »

Vau,vau ,vau да не гори некаде??? батка,нов си ама овака не оди! Ајде нека го видат ова членовите ,ама научи се како се постира тема!
« Последна промена: 14 Февруари 2017, 15:04:58 од batka » Сочувана

Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #2 пратена : 14 Февруари 2017, 01:21:44 »

 Слабо лајок а..?
« Последна промена: 14 Февруари 2017, 15:05:13 од batka » Сочувана
Z31GH
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 675« Одговор #3 пратена : 14 Февруари 2017, 02:04:37 »

За да заработуваш преку Youtube твоите видеа треба да имаат милиони гледаност, како и неколку 10к subscribers. Не сум се занимавал со тоа, но заработка преку Youtube ти е исто какако вадење злато од процесори и матични плочи.
Сочувана

Hams do it! With Frequency
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #4 пратена : 14 Февруари 2017, 02:56:06 »

Не е баш буквално така, ама треба малку реклама и да ти се интересни видеата, а веќе просторот е пол со луѓе кои прават интересни видеа. Конкуренцијата е голема. Не е само стави го и толку, ќе треба малку да се помачиш.
« Последна промена: 14 Февруари 2017, 15:05:26 од batka » Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
batka
Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 9527


оптимист до крај!


« Одговор #5 пратена : 14 Февруари 2017, 15:06:49 »

Ако имаш барем 10.000 кликања јави се. Ладен
Сочувана

Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.
Engineer
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 9


« Одговор #6 пратена : 14 Февруари 2017, 16:21:21 »

Blagodaram na muabetot Шмекерко


Те замолувам да си ги прочиташ правилата на форумот ! Латиница не оди во постовите !
« Последна промена: 14 Февруари 2017, 18:06:32 од batka » Сочувана
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #7 пратена : 15 Февруари 2017, 08:53:03 »

Vau,vau ,vau да не гори некаде??? батка,нов си ама овака не оди! Ајде нека го видат ова членовите ,ама научи се како се постира тема!
Авангарда од човек авангарда леле се пресмеав  Зеленко Зеленко Зеленко Еј а членов ако прашуваше за некој другар негов во Македонија може што има 150000 субскрајбери па чека да се опари.Искрено незнам таков во Македонија а србине имаат за глупости да не ги прозивам сега. Добро и членот згреши не ги прочитал правилата а незнам изгледа незнае како стојат работите и со you tube дека дур да дојдеш до 10000 прво е тешко па после некое доларче така ќе си подигнеш па на која сметка па даноци  Ладен Ладен
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
Atanas
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 486« Одговор #8 пратена : 15 Февруари 2017, 12:18:20 »

Има еден Македонец, но снима на англиски јазик. Има над 100.000+ претплатници.  Смешко Смешко
Сочувана
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #9 пратена : 15 Февруари 2017, 14:14:17 »

American Hacker
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Devil
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 6573


admin[@]elektronika-mk.net


WWW
« Одговор #10 пратена : 15 Февруари 2017, 19:22:21 »

Доколку правиш видеа со образовен карактер постојат страни кадеш што истите можеш да ги ставиш онлајн како курсеви за кои добиваш пари.
А за јутјуб можеш се тука да си откриеш

Код:
https://support.google.com/youtube/answer/72857?hl=en
Сочувана

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #11 пратена : 15 Февруари 2017, 20:21:16 »

Еј го пратам American hacker и гледам добри видеа става и еднаш ја сними куќата своја и гледам стари прозори се старо преку прозор си викам овој или е од Србија или од Романија од балканов негде еј не ми текнало дека е македонец ич ич. Ладен Ладен
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
TeslaBt
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 187« Одговор #12 пратена : 15 Февруари 2017, 20:29:56 »

Еј го пратам American hacker и гледам добри видеа става и еднаш ја сними куќата своја и гледам стари прозори се старо преку прозор си викам овој или е од Србија или од Романија од балканов негде еј не ми текнало дека е македонец ич ич. Ладен Ладен
Од Битола е.  Смешко
Сочувана
Z31GH
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 675« Одговор #13 пратена : 15 Февруари 2017, 22:18:07 »

Доколку не се лажам, член е и на форумот. Смешко
Сочувана

Hams do it! With Frequency
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #14 пратена : 16 Февруари 2017, 00:38:55 »

Да, ама се нема логирано одамна.

Ајде, доста беше информации за човекот, ако сакал да се знае кој е, сам ќе си пишел Шмекерко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: