Author Topic: Потребна ми е помош за идентификација на песна, која ни чичко Шазам не ја знае  (Read 360 times)

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6240
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Песнава датира некаде од деведесетите години, ја имам слушано тогаш  8) но не и го знам името.
Ако некој знае како се вика нека пише. Снимка од песната:

Code: [Select]
https://soundcloud.com/user-893319551/pesna-za-baranje
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Hahahaha

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 692
Пробај со Track ID доста успешна андроид апликација :)

Offline JOCO

 • Нов член
 • *
 • Posts: 44
« Last Edit: 24.02.2017, Friday, 09:40:08 by LordZi »

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6240
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Фала Јоцо за помошта, фала и на Hahahaha за препораката.

Темава нека стои, може и друг пат ке затреба ;)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.