Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Потребна ми е помош за идентификација на песна, која ни чичко Шазам не ја знае  (Прочитана 173 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« пратена : 23 Февруари 2017, 23:11:32 »

Песнава датира некаде од деведесетите години, ја имам слушано тогаш  Ладен но не и го знам името.
Ако некој знае како се вика нека пише. Снимка од песната:

Код:
https://soundcloud.com/user-893319551/pesna-za-baranje
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Hahahaha
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 671


« Одговор #1 пратена : 23 Февруари 2017, 23:21:24 »

Пробај со Track ID доста успешна андроид апликација Смешко
Сочувана
JOCO
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 45


« Одговор #2 пратена : 23 Февруари 2017, 23:22:21 »


Raffaella Carra - Bobo Step (1977) HQ
« Последна промена: 24 Февруари 2017, 09:40:08 од LordZi » Сочувана
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #3 пратена : 24 Февруари 2017, 01:37:12 »

Фала Јоцо за помошта, фала и на Hahahaha за препораката.

Темава нека стои, може и друг пат ке затреба Шмекерко
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: