Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Северо-Корејска државна телевизија  (Прочитана 141 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« пратена : 24 Февруари 2017, 11:35:22 »

Неодамна најдов линк преку кој може да се гледа државната телевизија од Северна Кореа.
Интересно е што оваа телевизија работи по неколку часа на ден воглавно после платне, кај нас тоа сабајле па се докај 14 часот.

Отворете преку BS Player или VLC.
Код:
mms://121.167.43.161/chosun
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: