Author Topic: Продавам некои делови  (Read 449 times)

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1308
Продавам некои делови
« on: 19.03.2017, Sunday, 19:18:19 »
Продавам RAM меморија DDR3 за лаптоп Од Тошиба Сателит 750 матичната што ја гледате на сликата е неисправна е инаку хард дискот стоеше еве три месеци само да го испразнам и ќе го ставам да се продава рамот ако е некој заинтересиран нека си носи лаптоп и ако е од Скопје одма нека проба исправен е инаку најубаво кога ќе се проба на лице место. Хардот да се испразни ќе оди имам и батерија за него не е фабричката пред две години сменета е не држи како фабричка но тера и имам и екран исправен и тука му е фабричкиот полнач ако на некој му треба нека пише во пп ќе се договориме.Продавам и исправен CD DVD RW режач комплет за Тошиба Сателит 750 лаптопСо него доаѓа исправна и тастатура и маус горен панел цел. Ако на некој му треба нешто ќе се договориме флексибилна е цената.Нормално тука е и WiFi картичката и USB конекторите.Нормално тука е и ладењето од матичната плоча и кулерчето.Ако има некој заинтересиран за нешто нека пише пп
« Last Edit: 20.03.2017, Monday, 09:17:14 by GigaWatt »
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1308
Одг: Продавам некои делови
« Reply #1 on: 31.07.2017, Monday, 21:32:20 »
Хардот отиде кај Гига се е поклонето или шитнато клуч одма исто на темава
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш