Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Продавам компјутерски компоненти и периферии  (Прочитана 208 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12361« пратена : 17 Април 2017, 00:23:59 »

Гледам сите си отворија по една ваква тема, па ајде и јас бидејќи и мене ми се собраа многу работи кои... искрено, не ми требаат. Голем дел од работите ќе имаат симболични цени (колку да не ги фрлам... можеби му требаат на некој).

Лаптоп HP Pavilion dv7-4017ez на делови.

1. Power button board DAOLX7PB4BO REV: B. Цена: 50 ден.2. Female power connector with "power good" feedback pin. Цена: 100 ден.3. Процесор AMD Phenom II Quad-Core Mobile P920 (HMP920SGR42GM), socket S1g4, PGA-638. Цена: 200 ден.4. Ладилно тело со кулер 3MLX8TATP20, cooler Delta KSB0505HA. Цена: 100 ден.5. Тастатура LX9 AELX9S00010. Цена: 200 ден.6. USB extension board DAOLX7TB4DO REV: D. Цена: 50 ден.7. DVD-RW HP GT30L. Цена: 100 ден.8. Wi-Fi картица Мini PCIe Broadcom BCM94313HMGB 802.11n (with Bluetooth). Цена: 200 ден.9. *ПРОДАДЕНО* SO-DIMM RAM Samsung M471B5273CH0-CH9, 4GB DDR3, 1333MHz, PC3-10600, 204 Pin. Цена: 600 ден.10. SO-DIMM RAM Samsung M471B5673FH0-CH9, 2GB DDR3, 1333MHz, PC3-10600, 204 Pin. Цена: 400 ден.11. SATA extension cables. Цена на секој: 50 ден.

12. Звучници Altec Lansing. Цена: 100 ден.13. Touchpad Synaptics TM1242 E164564. Цена: 50 ден.14. Webcam 21QCMCATP00. Цена: 50 ден.15. LCD Screen 17.3" Chi Mei N173O6-L02 REV.C2, WXGA++, LED. Цена: 400 ден.16. Полнач HP PPP012D-S, 90W, 19V, 4.74A, with Power Good feedback pin (без power cord). Цена: 300 ден.Пластиките и се останато што не е огласено ќе биде дадено гратис на оној кој прв ќе побара.
« Последна промена: 19 Април 2017, 10:34:05 од GigaWatt » Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12361« Одговор #1 пратена : 17 Април 2017, 04:12:39 »

Лаптоп Dell XPS M1530 на делови.

17. DH3 Left I/O Board (07538-1 48.4W104.011), USB + Female power connector with "power good" feedback pin. Цена: 100 ден.18. DH3 Wi-Fi Switch Board (07540-1 48.4W106.011) with cable. Цена: 50 ден.19. DH3 Right I/O Board (07539-1 48.4W105.011), BIOS Bat + SIM Card + USB + S-Video Out. Цена: 50 ден.20. DH3 Express Card Module Board (07542-1 48.4W108.011). Цена: 50 ден.21. DH3 Power, Standby & LED Board. Цена: 50 ден.22. Dell RC1761701/00 IR Remote Control with CR2016 Bat. Цена: 50 ден.23. CW725 Dell 202NYFM554 1501 Wireless Bluetooth Module with cable. Цена: 50 ден.24. Dell CN-0DP157 OEM Webcam with cable. Цена: 50 ден.25. *ПРОДАДЕНО* Процесор Intel Core 2 Duo T8300 2.4 GHz, PGA478, 800MHz FSB, 3MB L2 Cache. Цена: 200 ден.26. DVD-RW Sony NEC Optiarc AD-7640A with cable. Цена: 100 ден.27. Тастатура Dell D9000 (0YW245). Цена: 100 ден.28. Dell 1CA026 PS/2 Touchpad (доаѓа заедно со целата пластична маска, не е одвојива). Цена: 50 ден.29. Ладилно тело со кулер FCV 34.4W107.001, cooler Forcecon DFS531105MC0T. Цена: 100 ден.30. Звучници Dell OEM XPS M1530 Speakers. Цена: 50 ден.31. Wi-Fi PCIe Card Intel 9465AGN MM2 (802.11a/b/g/n). Цена: 100 ден.32. *ПРОДАДЕНО* 2 x SO-DIMM RAM Nanya NT2GT64U8HC0BN-3C, 2GB DDR2, 667MHz, PC-5300, 200 pin. Цена: Една 250 ден., двете за 400 ден.

33. *ПРОДАДЕНО* LCD Screen 15.4" Chungwa CLAA154WA05A NV1, WXGA, CCFL. Цена: 200 ден.34. OEM Dell XPS M1530 Fingerprint Reader. Цена: 50 ден.35. Полнач Dell DA90PS2-00, 90W, 19.5V, 4.62A, with Power Good feedback pin (без power cord). Цена: 300 ден.Пластиките и се останато што не е огласено ќе биде дадено гратис на оној кој прв ќе побара.
« Последна промена: 27 Април 2017, 02:05:49 од GigaWatt » Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12361« Одговор #2 пратена : 20 Април 2017, 00:24:41 »

Лаптоп HP Compaq 6735s на делови.

36. Ладилно тело со кулер HP Compaq NC6320 NX6320 (UDQFRPH53C1N). Цена: 100 ден.37. HP Compaq 6735s OEM Speakers. Цена: 50 ден.38. Broadcom BCM92045NMD Bluetooth 2.0 Module. Цена: 50 ден.39. Dual USB Motherboard Extension Connectors with cord. Цена: 50 ден.40. HP Compaq 6735s OEM Power and Sleep Button board with cable. Цена: 50 ден.41. Тастатура за HP Compaq 6730s, 6530s, CQ511, CQ510 (490267-B31). Цена: 100 ден.42. Touchpad Synaptics 920-000701-02 Rev A (TM61PNZR268) (доаѓа заедно со целата пластична маска, не е одвојива). Цена: 50 ден.43. *ПРОДАДЕНО* LCD Screen LG Philips LP154WX4(TL)(CB), WXGA, CCFL. Цена: 200 ден.44. USB Webcam Chicony 001-67063L-B01 CKF7063 with cable. Цена: 50 ден.Пластиките и се останато што не е огласено ќе биде дадено гратис на оној кој прв ќе побара.
« Последна промена: 27 Април 2017, 02:07:15 од GigaWatt » Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: