Гласање
Прашање: Колку години е стар овој форум ?  (Гласањето е завршено: 02 Мај 2017, 20:44:29)
1 година - 0 (0%)
2 години - 0 (0%)
3  години - 0 (0%)
4 години - 0 (0%)
5 години - 0 (0%)
6 години - 0 (0%)
7 години - 4 (17.4%)
8 години - 9 (39.1%)
9 години - 3 (13%)
10 години - 0 (0%)
11 години - 0 (0%)
12 години - 1 (4.3%)
Повеќе од 12 години - 2 (8.7%)
не знам - 4 (17.4%)
Вкупно гласови: 23

Страници: [1] 2   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: АНКЕТА: Колку години е стар македонскиот форум за електроника  (Прочитана 686 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« пратена : 18 Април 2017, 16:48:31 »

Гласањето е анонимно и не се литиме ако некој погреши Смешко

Напомена: Гласањето трае 14 дена. Админите и модераторите да не гласаат.

П.С. Ве молам без коментари на темата додека не заврши гласањето а после ке го објавиме резултатот и точната старост.
« Последна промена: 18 Април 2017, 16:53:23 од DX-er » Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
DL1BT
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 12


« Одговор #1 пратена : 18 Април 2017, 18:25:54 »

Поентата е ? Можеби скриена наградна игра ?  Cheesy
Сочувана
Toma
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1097


Дали доблеста ви е приоритет...


« Одговор #2 пратена : 18 Април 2017, 22:41:43 »

Дали 2017 се смета за полна ( цела ) година? Исто и за годината на формирањето на форумот под услов да не е од 01 01 хх.
Треба подробно да се објасни!
Сочувана

Ако си ја сакате Македонија пишувајте со македонски правопис !
           Дијалектот негувајте го дома, никој не ви пречи ! Зеленко
Наместо со - Цитирано - одговарај со - ОДГОВОР -
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #3 пратена : 19 Април 2017, 01:18:55 »

Напомена: Гласањето трае 14 дена. Админите и модераторите да не гласаат.

Упс Зеленко. Sorry Смешко. После прочитав.

Мада Toma е до некаде во право. Се смета и оној првичниот, на бесплатиот host или не?
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« Одговор #4 пратена : 19 Април 2017, 09:44:05 »

Дали 2017 се смета за полна ( цела ) година? Исто и за годината на формирањето на форумот под услов да не е од 01 01 хх.
Треба подробно да се објасни!
Да и 2017 се смета бидејки веке имаше роденден пред некој месец Смешко

Напомена: Гласањето трае 14 дена. Админите и модераторите да не гласаат.

Упс Зеленко. Sorry Смешко. После прочитав.

Мада Toma е до некаде во право. Се смета и оној првичниот, на бесплатиот host или не?
Уживај, ке го минусираме гласот. Да и free хостот е вклучен.

Поентата е ? Можеби скриена наградна игра ?  Cheesy
Не не Смешко нема наградна игра Смешко
« Последна промена: 19 Април 2017, 09:45:47 од DX-er » Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Toma
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1097


Дали доблеста ви е приоритет...


« Одговор #5 пратена : 19 Април 2017, 12:24:38 »

Под услов форумот да е регистриран на 31 12 2016 година, дали тогаш 2016 година се смета за цела година. Ако се смета  во тој случај сега со 2017 би биле две години или треба да се причека 31 12 2017 па тогаш да се смета за две или една година!?
А што се однесува на бесплатиот host дали сите знаат колку време бил бесплатиот host а колку платениот!(не мора да се одговара на ова)
Сочувана

Ако си ја сакате Македонија пишувајте со македонски правопис !
           Дијалектот негувајте го дома, никој не ви пречи ! Зеленко
Наместо со - Цитирано - одговарај со - ОДГОВОР -
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« Одговор #6 пратена : 19 Април 2017, 13:53:13 »

Мора да е година дена по број на денови за да биде 1 година. Тука во анкетава прашав колку е стар форумот а не од која година е. Така да ако е регистриран на 31декември 2015 а денес сме 19 април 2017. Во тој случај ке речеме стар е 1 година. Ке речеме дека е стар 2 години дури на 31 декември 2017. Целта на анкетата е да видиме колкумина се членови од почетокот (првата година) на форумот или колку од нив се сеќаваат на почетокот, без разлика на кој хост (платен или не) бил форумот.
« Последна промена: 19 Април 2017, 13:55:06 од DX-er » Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2729« Одговор #7 пратена : 20 Април 2017, 00:11:04 »

Ехх... блиску сум ваљда со бројките. Инаку не може да се прегласа ако се премислиме?
« Последна промена: 23 Април 2017, 00:15:05 од bicikle » Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #8 пратена : 20 Април 2017, 00:50:44 »

Не, не може колку што знам.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2729« Одговор #9 пратена : 21 Април 2017, 00:55:31 »

Ееее Смешко Не сум приметил на екранчево од моб. Тач, знаеш како, ја фатил ја не фатил, сум се загледал в тастатура... А и на толку постови редно беше ошлака еден  Зеленко
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #10 пратена : 21 Април 2017, 09:06:57 »

Ама и јас изгледа имам згрешено Зеленко. Искрено, знаев, ама изгледа изгубив евиденција Зеленко.

Абе еден мозок е, и зиме и лете Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Atanas
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 488« Одговор #11 пратена : 22 Април 2017, 11:10:56 »

А, мене ме интересира кој и како го креирал форумов ? Отсекогаш сум сакал тоа да го знам, ова мислам дека е права прилика.  Молам? Молам?
Сочувана
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2729« Одговор #12 пратена : 22 Април 2017, 14:21:24 »

Борче ако не се лажам и/или декстер.
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #13 пратена : 22 Април 2017, 18:27:04 »

Борче Шмекерко. Ама слабо се појавува на форумов во последно време.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« Одговор #14 пратена : 22 Април 2017, 19:16:31 »

Овој форум што го гледате е од Борче но првиот форум за електроника кој е од по одамна и тој се зема во обзир во анкетава е креиран или од Alex или од Steelheart. Не се сеќавам, треба да проверам па тогаш да ви пишам.
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Страници: [1] 2   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: