Гласање
Прашање: Колку години е стар овој форум ?  (Гласањето е завршено: 02 Мај 2017, 20:44:29)
1 година - 0 (0%)
2 години - 0 (0%)
3  години - 0 (0%)
4 години - 0 (0%)
5 години - 0 (0%)
6 години - 0 (0%)
7 години - 4 (17.4%)
8 години - 9 (39.1%)
9 години - 3 (13%)
10 години - 0 (0%)
11 години - 0 (0%)
12 години - 1 (4.3%)
Повеќе од 12 години - 2 (8.7%)
не знам - 4 (17.4%)
Вкупно гласови: 23

Страници: 1 [2]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: АНКЕТА: Колку години е стар македонскиот форум за електроника  (Прочитана 664 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
Devil
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 6573


admin[@]elektronika-mk.net


WWW
« Одговор #15 пратена : 23 Април 2017, 22:22:58 »

Првобитно е креиран од Alex и Steelheart, подоцна од фри хостинг и домејн се префрливме на платен

 
Сочувана

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #16 пратена : 23 Април 2017, 22:25:30 »

Ајде ке напишеме една кратка историја, како почна форумов, како се одвиваа работите со текот на годините. Мислам дека ке биде интересно.
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #17 пратена : 26 Април 2017, 08:05:08 »

Ајде пишете  Ладен Зеленко
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #18 пратена : 24 Јули 2017, 00:08:14 »

Нели ќе пишевте колку е стар форумов?
Сочувана
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #19 пратена : 24 Јули 2017, 15:21:52 »

Ке пишевме ама некако немаше заинтересирани да прашаат.
Точниот одговор е 10 години!
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #20 пратена : 24 Јули 2017, 15:39:07 »

Ете имало Смешко може и нешто плис да припишите... или нешто како "за нас". Барем мене ме занима. За 2 год сум утнал. Патем  колку и да е фенси фб сепак е еден од најмоќните медиуми за маркетинг... е сега да се напрљви страна за обожаватели не знам колку би било паметно, епак ќе бара човечки напори, некој да ја сердува постојано...
Сочувана
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #21 пратена : 24 Јули 2017, 20:25:41 »

Ете имало Смешко може и нешто плис да припишите... или нешто како "за нас". Барем мене ме занима.

Паметно, веке спремив еден текст уште тогаш кога ја отворив оваа анкета, но треба истиот да го дополниме со помош на останатите членови на администрацијата и дури потоа ке го објавиме како статија.

Патем  колку и да е фенси фб сепак е еден од најмоќните медиуми за маркетинг... е сега да се напрљви страна за обожаватели не знам колку би било паметно, епак ќе бара човечки напори, некој да ја сердува постојано...
Има таква фан страна форумот Смешко
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Страници: 1 [2]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: