Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Ham Radio, 14 - 16ти Јули Фридрихсхафен, Германија  (Прочитана 104 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
DL1BT
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 11


« пратена : 20 Април 2017, 18:57:18 »

Здраво друштво,

Дали некој ќе оди на хам радио фест годинава во Фридрисхафен? Претпоставувам дека би имало некој, па ќе е кул да пиеме по едно пиво.

ПС: Ме интересира дали некој 100% ќе оди, има купено карти и обезбедено смештај, мислам дека е веќе касно од сега да се планира.

73
Сочувана
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: