Страници: 1 [2]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Достава на пратки по пошта  (Прочитана 472 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
stiffy
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 467


ак сакам.


« Одговор #15 пратена : 17 Мај 2017, 01:25:23 »

Ете гледам една сијаличка за позиција ми истекол рокот за стигање. Не оти сум ја проверил. 0,36$ е, ама кој си валка раце за 0,36$ не ми е јасно... може да се провери в пошта некако?

неморат да значит дека е украдена...не можиш се да товариш на работниците во пошта....едно пликце минијатурно е во прашање, во миљон...се дешава да се изгуби по пат. Оди во пошта и прашај за твое име презиме дали има пакетче да побараат ако можат, можда е забораено...ми се има десено 2-3 пакетчиња оставени да најдат на мое име.

Патем на бувљак би требало да најде штраф  Смешко

Тешко е да се извади шрафот....за шраф, јас 7 имам вишок xD

требa да се завари шипка и да се одврти
 Зеленко
« Последна промена: 17 Мај 2017, 01:28:27 од stiffy » Сочувана
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #16 пратена : 17 Мај 2017, 18:27:19 »

Ќе проверам в пошта... Патем барата некој тракингзи? да го пишам бројот да ми каже до каде е ?
Сочувана
dr-mr
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 287« Одговор #17 пратена : 17 Мај 2017, 22:04:47 »

Код:
http://www.17track.net/en
Внеси го кодот и кликни Track
Сочувана

Сепак се ВРТИ !!!
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #18 пратена : 17 Мај 2017, 23:08:19 »

Item is not found at this moment, If necessary, please verify with the package sender and check back later.
Сочувана
dr-mr
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 287« Одговор #19 пратена : 18 Мај 2017, 19:15:59 »

На ebay и alliexpress обично поефтините производи немаат број за следенје, бројот што го пишуваат најчесто е нивни број за внатрешна употреба во фирмата или број без никакво значење.
Сочувана

Сепак се ВРТИ !!!
Страници: 1 [2]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: