Author Topic: Huawei Y625 заглавен  (Read 634 times)

Offline didy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 411
 • Gender: Male
Huawei Y625 заглавен
« on: 01.09.2017, Friday, 16:51:51 »


Молам за ваше мислење, заглави на ова а немам барано ниукакво шифрирање?
направена е процедурата за фабрилко ресетирање, потоа се внесува ПИН за СИМ картицата и следно е ОВАА порака.
« Last Edit: 01.09.2017, Friday, 18:44:12 by GigaWatt »

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10859
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: HUAWEI Y625 заглавен
« Reply #1 on: 01.09.2017, Friday, 18:42:53 »
Пробај пак ресетирај го, овој пат преку комбинација од копчињата на телефонот (најчесто Volume Up или Volume Down во комбинација со Power копчето).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline dr-mr

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 338
 • Gender: Male
Одг: Huawei Y625 заглавен
« Reply #2 on: 01.09.2017, Friday, 19:51:19 »
Пробај со Factory reset
ке ги избрише сите податоци од телефонот
Code: [Select]
http://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-y625/
Сепак се ВРТИ !!!

Offline didy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 411
 • Gender: Male
Одг: Huawei Y625 заглавен
« Reply #3 on: 01.09.2017, Friday, 22:18:31 »
Не знам колку пати направив фактори ресет, и пак овој приказ се отвора.
ќе мора наново да се флешува. 

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Huawei Y625 заглавен
« Reply #4 on: 01.09.2017, Friday, 22:44:20 »
СИМ да не имаш од друг оператор ???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline dr-mr

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 338
 • Gender: Male
Одг: Huawei Y625 заглавен
« Reply #5 on: 01.09.2017, Friday, 23:33:04 »
Ако си правел Factory reset пробај нов ром да инсталираш
една тема за деблокирање и флешуванје
Code: [Select]
http://forum.gsmhosting.com/vbb/f929/guide-unbrick-flash-y625-u32-encunsuccess-9008-a-2122973/
Сепак се ВРТИ !!!

Offline didy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 411
 • Gender: Male
Одг: Huawei Y625 заглавен
« Reply #6 on: 02.09.2017, Saturday, 20:44:21 »
Одлично прикажано на туторијалот, само овој програм Huyie Download tool проблем да се симне.
Во мобилара воВелес бев ми кажаа дека најчесто меморискиот чип цркнува и тоа е тоа.
Инаку користи и од ВИП и од Т-Мобиле СИМ картички, купен во НЕПТУН пред година и нешто
Ако некој го има овој програм да го прати некако Huyie Download too, би бил благодарен.

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Huawei Y625 заглавен
« Reply #7 on: 03.09.2017, Sunday, 05:14:35 »
Ако не - чеканот!  ;) ;D ;D
« Last Edit: 03.09.2017, Sunday, 14:29:00 by batka »
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10859
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Huawei Y625 заглавен
« Reply #8 on: 03.09.2017, Sunday, 05:41:13 »
Еве download link ;).

Code: [Select]
http://www.mediafire.com/file/ro0auo1g1oqg66s/Y625_U32.7z
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline donis92

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 512
 • Gender: Male
Re: Huawei Y625 заглавен
« Reply #9 on: 24.06.2018, Sunday, 01:28:51 »
Huawei телефоните го прават тоа често, посебно ефтините модели, имаш проблем со меморијата на телефонот поточно со NAND Flash колку пати сакаш пробај да го флешуваш и да правиш хард ресет залудно ти е, телефонот сака или нова меморија или нова матична плоча. Позз
d.t