Author Topic: Schneider SCH-3281 SIS.231.PT83 Dump  (Read 262 times)

Offline Danielco

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 136
Schneider SCH-3281 SIS.231.PT83 Dump
« on: 15.09.2017, Friday, 21:07:57 »
Code: [Select]
https://mega.nz/#F!xIhAwCZT!mu7wzHkZ7cBRgDV15fONuQ
Беше екстремно тешко да се најде дампов, испробани беа над 20 од слични модели, со ниеден не работеше како што треба или воопшто не работеше, па ајде да го ставам тука на некого можеби ќе му се најде.
Да напоменам дека дампот е вчитан во 4 исти телевизори досега и функционира беспрекорно.
« Last Edit: 17.09.2017, Sunday, 01:20:26 by GigaWatt »

Online Toma

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1171
 • Gender: Male
 • Дали доблеста ви е приоритет...
Одг: Schneider SCH-3281 SIS.231.PT83 Dump
« Reply #1 on: 16.09.2017, Saturday, 09:17:27 »
Би било полезно ако си во можност да прикажеш слика од далечинскиот управувач !
Ако си ја сакате Македонија пишувајте со македонски правопис !
           Дијалектот негувајте го дома, никој не ви пречи ! ;D
Наместо со - Quote - одговарај со - REPLY -

Offline Danielco

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 136
Одг: Schneider SCH-3281 SIS.231.PT83 Dump
« Reply #2 on: 16.09.2017, Saturday, 11:02:31 »
Се извинувам Тома, заборавив да го ставам далечинското во првиот пост, сега е ставено и во постот и во архивата со дампот. Благодарам на потсетувањето.