Author Topic: Помош за идентификација на пинови од конектор за Volkswagen ( Решено )  (Read 463 times)

Offline xantox

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 165
Ми треба мала помош. Ова е конектор од радио за фолксваген. Мислам дека целиот склоп се вика quadlock connector. Како се викаат овие малите метални пинови и каде би можел да ги најдам? Евентуално цел конектор сосе пиновите? Се надевам дека не е предвиден само за овој производителот на автомобили и дека и за нешто друго се користи.  А за аплоудот на сликите се извинувам, ако нешто сум утнал. Одамна немам ставно слика на форумов :)
Благодарам.« Last Edit: 26.09.2017, Tuesday, 20:18:20 by Toma »

Offline Danielco

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 136
Контактирај ги DogSecurity, мислам дека и сосе монтажа нема да ти земат повеќе од 300-400 денари. Ако во случај ти лупнат некоја астрономска цена или немаат, јави се на бројчево 070/729-920 и побарај го Самир, он е фанатик за фолксвагени и сигурен сум дека има ваков ист конектор.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Порано имаа во алфа електроник конектори за радија и слично можеби имаат сеуште нешто такво види јави им се
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Online Toma

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1177
 • Gender: Male
 • Дали доблеста ви е приоритет...
Погледај дали некој од овие ти одговара!
volkswagen quadlock connector.
Code: [Select]
https://www.google.com/search?q=volkswagen+quadlock+connector&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjDjIqC3KnWAhUBnBoKHQbQCr0Q_AUICigB&biw=1920&bih=950#imgrc=_
Ако си ја сакате Македонија пишувајте со македонски правопис !
           Дијалектот негувајте го дома, никој не ви пречи ! ;D
Наместо со - Quote - одговарај со - REPLY -

Offline xantox

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 165
Ви благодарам на сите на одговорите. Како што кажавме овие конектори се Quadlock, а во меѓувреме дознав дека пиновите се MQS. Направена е експресна нарачка на пинови од кај Али :)
Case solved