Author Topic: помош-Искуство со кинески екрани за мобилни?  (Read 1225 times)

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Дали некој порачувал кинески екрани за смртфони, имам самсунг ј3 2016, ми пукна екранот, па да не стои џабе, гледам кинески екран сосе тач е 20-30усд, а овде е 4000 ден, ко демек оригинал. Што мислите дали овие кинескиве се горе-доле доволно добри ?

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Јас имав ставено таков екран ама тоа беше одамна на Нокиа symbian телефон.
Сликата не беше така реална и требаше да го гледаш екранот под одреден агол, во спротивно се прелеваа боите.
« Last Edit: 03.03.2018, Saturday, 22:42:14 by LordZi »
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline dr-mr

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 338
 • Gender: Male
Јас имам порачувано кинески екрани за телефони и таблети, обично се добри само еднаш за тавблет (Surface Pro 3) не работеше екранот.
Немаш никаква гаранција дека ке биде добар тоа е лотарија.
Ако порачуваш прочитај што кометари имаат пишувано други што купиле има продавачи што продаваат добри екрани.
Ако го купиш најефтиниот ке добиеш ѓубре.
Сепак се ВРТИ !!!

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Па го гледав директно тој што има најмногу продадено, 70% се задоволни... Цените беа најчесто слични, а поскапите имаа само алат како додаток... Сепак треба 4 пати да се зезнам на али експрес за да ми дојде како да сум сменил овде.

Offline Steff_92

 • Нов член
 • *
 • Posts: 10
 • Gender: Male
Јас порачував за LG G2, како што велиш 3 пати поефтин, ама за месец дена почна со флеки на дисплејот, чудни точки и сл.

Offline Hahahaha

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 692
А на која страна ги наогаш кинеските екрани мене ми треба за еден модел на Самсунг, дали можеш да посочиш линк?

Online Toma

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1177
 • Gender: Male
 • Дали доблеста ви е приоритет...
Напиши што бараш !!!
Code: [Select]
https://www.aliexpress.com
Ако си ја сакате Македонија пишувајте со македонски правопис !
           Дијалектот негувајте го дома, никој не ви пречи ! ;D
Наместо со - Quote - одговарај со - REPLY -

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
И онака све е мејд ин кина, овај оригинал беше па рикна за 3 месеци...
Инаку алиексперс, ибеј, fasttech.com, gearbest.com.

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Порачано од
Code: [Select]
https://www.aliexpress.com/item/AMOLED-5-0-J3-LCD-for-SAMSUNG-J3-2016-Display-J3-2016-LCD-Touch-Screen-Digitizer/32836734271.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dgkJgGoСпоро стигна, али стигна. Екранот, електрониката е сосем во ред, заштитната маска е некако слаба, оригиналот е огноотпорен на високи темп, и ептен тешко се крши, овај е доста по кршлив, обвезно заштитна фолија. За парите бомбона.

« Last Edit: 07.06.2018, Thursday, 17:49:47 by bicikle »

Offline krema

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 202
 • Gender: Male
Стави твои слики да видеме како легнало :)

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Го трампав, општо самсунг ј3 2016 се осетливи т.е. не е за мене таква работа, али не се познаваше дека е нешто сменето. Иако си кажав.