Author Topic: Proteus  (Read 837 times)

Offline skrstevsky

  • Нов член
  • *
  • Posts: 1
Proteus
« on: 18.06.2010, Friday, 00:05:45 »
Програма за симулација на електрноика (можност за вметнување на hex фајл од микроконтролер) и изработка на PCB
Code: [Select]
http://www.labcenter.com/index.cfm
« Last Edit: 18.06.2010, Friday, 00:10:39 by DX-er »

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6242
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Proteus
« Reply #1 on: 18.06.2010, Friday, 00:10:16 »
само кодирај ги линковите во иднина

Code: [Select]
http://elektronika-mk.net/index.php?topic=92.0
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.