Author Topic: Видео свичер за 4 камери  (Read 935 times)

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Видео свичер за 4 камери
« on: 25.07.2010, Sunday, 13:50:11 »
Ако ви треба видео надзор и имате 4 камери и компјутер со ТВ картица,можете да го изработите овој едноставен свичер кој автоматски или мануелно ги врти сите камери.Секоја ТВ картица има програмче за видео кепчр  и се што се дешава во станот,дворот или продавницата  можете да снимате.
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: Видео свичер за 4 камери
« Reply #1 on: 25.07.2010, Sunday, 21:58:12 »
Добра работа... ова може да се искомбинира и со ИЦ приемникот за даљинско да има.
Life is too short to remove USB safely ..

Offline nCounTr

 • Почивај во мир
 • Стручњак
 • *****
 • Posts: 230
 • Gender: Male
 • Дипл.Ел.Инж.
  • Македонски форум за електроника
Одг: Видео свичер за 4 камери
« Reply #2 on: 28.07.2010, Wednesday, 10:05:50 »
Еве го пронајдов проектот 4 Канален AV Свичер со далечински кој содржи 4xComposite Video Input, 4xS-Video Input и 4xStereo Audio Input.

Шемите се во атачментот за да не го оптеретувам интернетот на членовите кои го имаат поминато лимитот.

« Last Edit: 28.07.2010, Wednesday, 13:49:24 by BorceBT »
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA