Author Topic: Минијатурна новогодишна елка  (Read 1519 times)

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Минијатурна новогодишна елка
« on: 08.11.2009, Sunday, 13:50:21 »
Мини елка со 18 лед диоди
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline ZareBt

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 441
 • Gender: Male
Одг: Минијатурна новогодишна елка
« Reply #1 on: 19.12.2012, Wednesday, 21:08:48 »
Можи некако наново да ја клајш сликата не ми ја вади?
фала
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Минијатурна новогодишна елка
« Reply #2 on: 19.12.2012, Wednesday, 21:12:12 »
Веројатно се уште ја краси 8)
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Минијатурна новогодишна елка
« Reply #3 on: 19.12.2012, Wednesday, 21:42:15 »
на Pic.mk му е закачена сликата затоа не ја покажува :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline najdo

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 407
 • Gender: Male
Одг: Минијатурна новогодишна елка
« Reply #4 on: 22.12.2016, Thursday, 13:30:05 »
Сликата да ја поставиш ке можиш, доколку ја имаш ?