Author Topic: Роботска рака со микроконтролер  (Read 1792 times)

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Роботска рака со микроконтролер
« Reply #15 on: 13.01.2011, Thursday, 16:31:32 »
 а кај е софтверот ?
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Роботска рака со микроконтролер
« Reply #16 on: 13.01.2011, Thursday, 16:50:06 »
Ако сака некој степ мотори,имам една кеса.Видете за податоци во *Купувам*(малку постарите!),не ги давам скапо.
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.