Страници: [1] 2 3 ... 23   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Мојата/Вашата работилница  (Прочитана 29366 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« пратена : 01 Октомври 2010, 13:28:42 »

Еве ја отворив оваа тема за да ви ја прикажам мојата работилница(новиот дел) сега е при суредување стариот дел па кога ќе суредам ќе ви го прикажам и другиот дел од мојата работилница!!Во нејзе има се поточно во стариот дел каде ми се наоѓаат и фиоките со отпорници..Како што може да се види имам еден мал ТВ па тој го користам како осцилоскоп! Шмекерко Зеленко
ПС.На сликите не ми е старото дупло напојување!На сервис е!* IMG0226B.jpg (212.73 KB, 1600x1200 - прикажано 938 пати.)

* IMG0227A.jpg (239.05 KB, 1600x1200 - прикажано 910 пати.)

* IMG0228A.jpg (190.75 KB, 1600x1200 - прикажано 908 пати.)
« Последна промена: 01 Ноември 2011, 21:45:40 од LordZi » Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #1 пратена : 01 Октомври 2010, 13:44:24 »

Мене ми е страв да ја слиикам, после сигурно ќе се најде некој екпсерт за нуклеарни експлозии кој ќе негира дека атомската бомба на паданла во Нагасаки туку кај мене во работилница Зеленко.

Инаку супер ти е средена работилницата, мала ама одлично изгледа Шмекерко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« Одговор #2 пратена : 01 Октомври 2010, 13:45:50 »

Не е мала!Има два дела Јазик
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #3 пратена : 01 Октомври 2010, 13:47:43 »

Мојата е цела соба, шпајзот од станот :S, нема прозочиња. Како и да е, тотално несредена е, тек пред некое време фатив да ја средувам и уште сум во процес на средување, така да кога ќе биде готова ќе има и слики и се, ама додека на направам сталажи, нема шанси, се е расфрлано лево десно :S.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #4 пратена : 01 Октомври 2010, 13:50:39 »

Бреее чоек кажи кај го ископа 50000 инчниот дисплеј Cheesy.Да се вратам на темава.И јас сакав да отворам една ваква тема за да поставиме слики од нашите работилници,ама па јок неам апарат да ја сликнам мојата работилница која 80% од времето е крш Зеленко
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« Одговор #5 пратена : 01 Октомври 2010, 13:51:56 »

е ако де мојата е подрум!А сталажите од каде ќе ги најдеш??Дека јас барав во Хубо има како за во продавници оние што се вадат и каде сакаш ги местиш,па се изнервирав и си земав од пазар оние држачи,земав даски од старата кујна и си направив убави сталаци за на ѕид! Шмекерко Зеленко
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #6 пратена : 01 Октомври 2010, 13:53:34 »

И јас сакав да отворам една ваква тема за да поставиме слики од нашите работилници,ама па јок неам апарат да ја сликнам мојата работилница која 80% од времето е крш Зеленко

Па затоа не сакав мојата да ја сликам, страв ќе ве фати, од памет ќе се извадите, како после бурна ноќ со некоја девојка и ја гледате сабајле до вас истата таа девојка со рашмљана шминка и рипнувате од кревет вџашени (можебу дури и да вриснете Зеленко) и си викате „ова не е истата девојка...“ Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« Одговор #7 пратена : 01 Октомври 2010, 13:54:47 »

екранот(мониторот) го имав од тој компјутер што е на сликата!
Најдов едни сталаци но 150 евра!! Шокиран Шокиран Шокиран
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12598


Не фалширам


« Одговор #8 пратена : 01 Октомври 2010, 13:57:53 »

Бреее чоек кажи кај го ископа 50000 инчниот дисплеј Cheesy.

екранот(мониторот) го имав од тој компјутер што е на сликата!

Мислам дека Malecko мислеше на LED дисплејот Шмекерко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« Одговор #9 пратена : 01 Октомври 2010, 14:00:02 »

а за тој дисплеј...ги имам насекаде инаку тој е од ЛЦ метарот таму под мониторот беше од каса!!
Сочувана
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #10 пратена : 01 Октомври 2010, 14:06:03 »

За овој дисплеј зборам! Зеленко
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« Одговор #11 пратена : 01 Октомври 2010, 14:08:28 »

Аааа тие ми се од Логинг!Ќе правам една голема штоперица,тајмер и часовник и нив ќе ги искористам,инаку мој дизајн ќе биде сам ќе пишувам програм и сите шеми ќе ги поставам на форумов! Зеленко Шмекерко
Сочувана
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #12 пратена : 01 Октомври 2010, 14:35:52 »

И која цена се CC и CA? Cheesy
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« Одговор #13 пратена : 01 Октомври 2010, 15:28:08 »

тие се 380 денари со заедничка анода! Шмекерко Cheesy
Сочувана
MarkoMK
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 952« Одговор #14 пратена : 01 Октомври 2010, 16:36:53 »

Еве ја отворив оваа тема за да ви ја прикажам мојата работилница(новиот дел) сега е при суредување стариот дел па кога ќе суредам ќе ви го прикажам и другиот дел од мојата работилница!!Во нејзе има се поточно во стариот дел каде ми се наоѓаат и фиоките со отпорници..Како што може да се види имам еден мал ТВ па тој го користам како осцилоскоп! Шмекерко Зеленко
ПС.На сликите не ми е старото дупло напојување!На сервис е!

Браво за темава ! Баш ме интересираше како си ги организирате работилниците. (да украдам нешто и јас  Cheesy Cheesy)

Инаку мојата е на таван, ама сега како и Гига, не баш во состојба за сликање... Малце да ја подсредам па ќе ја сликам..

ПС. Како го користиш ТВ како осцилоскоп?

Споено мислење: 01 Октомври 2010, 16:38:01
Заборавив, +  РЕП за темава (и за работилницата)
Сочувана

Life is too short to remove USB safely ..
Страници: [1] 2 3 ... 23   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: