Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Мојата/Вашата работилница  (Прочитана 28949 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
Bojan
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3572


Turn it ON and keep it ON


« Одговор #15 пратена : 01 Октомври 2010, 16:46:39 »

чива работилница??? јас у моментов немам работилница, си мислев кога ке си ја средам да ја сликнам и да отворам ваква тема, ама ме претркаа...иначе браво...ептен ти е средена работилницата..за разлика од мојата каква што беше...
Сочувана

Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« Одговор #16 пратена : 01 Октомври 2010, 16:56:32 »

фала за добрите коментари и реповите!Инаку го користам екранот т.е. малиот ТВ како осцилоскоп имаше на форумов еден осцилоскоп со ПИЦ12Ф и јас го направив!!Работи многу добро!
ПС.Ја суредив но да видовте како беше пред неколку месеци... Шокиран Зеленко Зеленко Зеленко
Сочувана
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #17 пратена : 01 Октомври 2010, 17:00:44 »

фала за добрите коментари и реповите!Инаку го користам екранот т.е. малиот ТВ како осцилоскоп имаше на форумов еден осцилоскоп со ПИЦ12Ф и јас го направив!!Работи многу добро!
ПС.Ја суредив но да видовте како беше пред неколку месеци... Шокиран Зеленко Зеленко Зеленко
Aj дај некое сликиче од тој осцилоскоп во работа да видиме како е. Шмекерко Cheesy
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« Одговор #18 пратена : 01 Октомври 2010, 17:01:21 »

ќе поставам! Шмекерко Зеленко
Сочувана
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #19 пратена : 01 Октомври 2010, 17:20:37 »

ќе поставам! Шмекерко Зеленко
We are waiting for the pictures.  Cheesy
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« Одговор #20 пратена : 01 Октомври 2010, 17:32:40 »

има ли некој друг слики од неговата работилница!? Шмекерко Зеленко Зеленко
Сочувана
Bojan
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3572


Turn it ON and keep it ON


« Одговор #21 пратена : 01 Октомври 2010, 17:49:30 »

јас кажав погоре...немам работилница  Љутко
Сочувана

Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)
Devil
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 6573


admin[@]elektronika-mk.net


WWW
« Одговор #22 пратена : 01 Октомври 2010, 17:49:54 »

јас ќе ставам ама не сега, малку сум зафатен Смешко
Сочувана

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!
SKOLS
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3117« Одговор #23 пратена : 01 Октомври 2010, 17:50:41 »

ок! Превртување со очи
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #24 пратена : 01 Октомври 2010, 18:06:23 »

На Bojan еднаш му пратив слики од мојата работилница, ако ги чува солободно нека ги стави Шмекерко, јас изгледа ги избришав Зеленко. I just have to warn you, don't jump from your seat when you see it Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #25 пратена : 01 Октомври 2010, 18:13:01 »

На Bojan еднаш му пратив слики од мојата работилница, ако ги чува солободно нека ги стави Шмекерко, јас изгледа ги избришав Зеленко. I just have to warn you, don't jump from your seat when you see it Зеленко.
Jesus please don't let me die when I see GigaWatt's workshop  Зеленко


П.С: Не ме бива english ако има грешка у пишувањето поправете ме. Cheesy
« Последна промена: 01 Октомври 2010, 19:55:10 од Malecko » Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #26 пратена : 01 Октомври 2010, 18:22:36 »

Добар си, само грешка во синтакса имаш Шмекерко, треба големо i, не мало Зеленко. Ај јас ќе побарам да не случајно ги чувам Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #27 пратена : 01 Октомври 2010, 19:55:40 »

Добар си, само грешка во синтакса имаш Шмекерко, треба големо i, не мало Зеленко. Ај јас ќе побарам да не случајно ги чувам Зеленко.
Сега добро е професоре по англиски Зеленко Cheesy
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #28 пратена : 01 Октомври 2010, 20:03:04 »

Да, еве ми ги сликите од работилницата, ги најдов Зеленко. Како што споманв претходно, не се препорачува срцево болните да ги гледаат овие слики Зеленко.

   
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #29 пратена : 01 Октомври 2010, 20:31:58 »

Ajдеееее колку се жалеше каква ти е работилницата,а супер е и кај мене е таква.Немај гајле на сите ни се такви работилниците Смешко.Пред да ги отворам сликите си викав дај да изработам еден дефибрилатор ама добро пројдов не ме мавна срцев удар кога ја видов твојата работилница хах Зеленко Cheesy Cheesy
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: