Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Мојата/Вашата работилница  (Прочитана 28948 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
Otpor
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 158« Одговор #315 пратена : 18 Март 2016, 15:29:59 »

Среќа ја видов темава па потсредив малку  Cheesy


Веќе набавив поголем монитор, 22ка ќе оди наместо сегашната 15ка,

Еве неколку слики:
Мислам дека има просторов доколку е добро организиран ќе биде одличен. Доколку некого го интересира работната маса е долга 220cm, широка 80cm и висока 86cm.

Ех таа 15-ка шубо ќе стои кај мене вработилница,дури и место и најдов  Зеленко...Филипс е ?
Сочувана

,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е
DimitarMK
Нов член
*
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 43


« Одговор #316 пратена : 18 Март 2016, 16:54:09 »

Да, да Филипсче е. Многу е добро тоа што фабричкиот држач има дупки за штрафови и монтажа на ѕид без потреба од купување на VESA mount.
Тој држач ќе го искористам за ASUSот 22ка што ќе го ставам, но ќе го зачувам Филипсчево како второ моноторче фиксно.  Cheesy

Види по огласнициве сигурно ќе најдеш исто или слично..
Сочувана
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #317 пратена : 19 Март 2016, 18:04:59 »

DimitarMK убава работилница
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #318 пратена : 19 Март 2016, 18:08:19 »

И најитересно од средувањето е што наоѓаш нешто што ни ти не си знаел дека го имаш дома Зеленко

Да да, ова е најлудиот момент Зеленко. Ќе видиш нешто од пред 3 години, си заборавил дека воопшто го имаш, а камо ли што си сакал да правиш со него Зеленко.

Така ми се случи со еден VHF модулатор изваден од старо видео... го гледам... се чешам за глава Зеленко... за што сум го извадил ова сега Зеленко. Ништо, ајде, стави го на страна, за нешто ми требало, ама изгледа ништо не биднало од тоа, нека стои кај што е, можеби ќе ми текне некој ден за што ми требал Зеленко. После 15 минути ми текна дека сакав да правам конвертор за set-top box за еден постар телевизор кој нема А/V, ама дур го направам, телевизорот отиде во канта Зеленко Зеленко Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #319 пратена : 12 Октомври 2016, 21:59:21 »

DIY полици, part 2 Шмекерко Cheesy.Се е рециклирано, освен големите држачи, шрафовите и диплите. Вкупно, потрошив околу 700 денари за се тоа Шмекерко. Искористени се околу 700 мали шрафчиња Зеленко. Знам, претерав малку Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
На мрежа На мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #320 пратена : 12 Октомври 2016, 22:05:09 »

WOW, а мислев дека јас претерувам со over-engineering... Шокиран Cheesy Ладен
Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #321 пратена : 13 Октомври 2016, 11:07:13 »

На почетокот кога почнав да ги правам, се зајдов Зеленко. Буши, буши, буши Превртување со очи... после видов дека се многу дупки, ама доцна беше... не иде сега, избушено, а шраф да нема Зеленко.

И претходните ми беа некако слично направени, ама на овие навистина претерав Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #322 пратена : 13 Октомври 2016, 12:48:14 »

Еј и јас сакав вака три полици да ставам пократки па исто иверки имам што останале кршеви ми викаат дај бе ќе одиме во солопром ќе ти купиме за три полици значи не сум јас со иста ваква мисла еве доказ дека секоја идеја не ми е луда топ Гига Зеленко  Зеленко
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #323 пратена : 13 Октомври 2016, 17:41:32 »

Ако ти се за во работилница и ако никој не ги гледа, се исплати Шмекерко. Не троши пари за џабе.

Само прво купи си шрафилица Зеленко, јас така се зезнав, 700 шрафа на рака ги зашрафував, сега нема каде немам плускавци Зеленко Зеленко Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #324 пратена : 13 Октомври 2016, 23:05:48 »

Имам една стара ми цркна батеријата па ја возам преку исправувач али слаба е стара имам и друга помалечка кинеска али и умре батеријата и нејзе од стоење не се нешто на старо купени божем ќе ги користам се виде работењето  Зеленко Зеленко Зеленко тоест втората отиде во заборав и друго и фали нешто само им цркнаа батериите и на таа што ми беше добра од стоење две години празна цркна батеријата ни шокирање ништо не помага една ќе оспособам батерија ме мрзи ќелии да и сменам.
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
Bojan
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3572


Turn it ON and keep it ON


« Одговор #325 пратена : 10 Јануари 2017, 03:10:59 »

на полициве повеќе метал има отколку дрво Cheesy
« Последна промена: 10 Јануари 2017, 03:13:06 од Bojan » Сочувана

Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #326 пратена : 11 Јануари 2017, 11:59:52 »

Да ама легендарно е ова да го направиш со штрафцигер.Волку штрафови да ставиш со штрафцигер тоа го можат само упорни и вредни момци. Зеленко
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #327 пратена : 30 Јануари 2017, 03:35:54 »

Верувајте, дури по 3 недели ми поминаа плускавците Зеленко. На десната рака, уште имам лузна од еден од нив.

Не, ако вакво нешто правам пак, прво ќе си набавам шрафилица Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #328 пратена : 30 Јануари 2017, 23:22:37 »

Е ќути од тие плускавци веќе сум имал плускавци од копање од цепење дрва од бакарни жици тегнење при вадење од многу сечење со бонсек али од штрафцигер уште сум немал  Ладен
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #329 пратена : 30 Јануари 2017, 23:42:48 »

Абе се паднати борци сме, кој од кој Зеленко Зеленко Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: