Author Topic: Смешни слики  (Read 148526 times)

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Смешни слики
« Reply #15 on: 21.03.2010, Sunday, 01:49:53 »
Од старите добри студентски денови:

Нема фасонка во WC-то? Имате парче жица или жичена закачалка? Еве идеа како да си направите (patent pending  ;D)Имате сијалица но ви свети многу директно и неможете да учите? Имате тоалетна хартија? Секако. Направете си лустер! Ако е многу висок? Ја превиткувате цевката 2 пати и имате убав curved тоа-лустер  ;D

« Last Edit: 18.08.2013, Sunday, 17:32:08 by GigaWatt »
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline DARK

 • Баниран
 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 389
Одг: Смешни слики
« Reply #16 on: 21.03.2010, Sunday, 20:05:10 »
хахахахахахаха луда работа    :P :P :P :P

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Смешни слики
« Reply #17 on: 21.03.2010, Sunday, 20:21:20 »
овие последниве две слики треба да се стават во некоја тема DO IT YOURSELF...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Смешни слики
« Reply #18 on: 21.03.2010, Sunday, 22:38:35 »
Некој србин им пишал приговор до фабриката рено во франција а писмото го пишал на српски јазик. Овие го превеле вероватно преку гугл трајслејт и што се превело превело а што не не. Сега му вратиле со одговор.


« Last Edit: 18.08.2013, Sunday, 17:34:25 by GigaWatt »
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Смешни слики
« Reply #19 on: 22.03.2010, Monday, 00:11:41 »
ау ау ау  крвови е писмово
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline nCounTr

 • Почивај во мир
 • Стручњак
 • *****
 • Posts: 230
 • Gender: Male
 • Дипл.Ел.Инж.
  • Македонски форум за електроника
Одг: Смешни слики
« Reply #20 on: 16.04.2010, Friday, 23:23:01 »
Некој србин им пишал приговор до фабриката рено во франција а писмото го пишал на српски јазик. Овие го превеле вероватно преку гугл трајслејт и што се превело превело а што не не. Сега му вратиле со одговор.
Патос станав од смеење неможев 20 минути да се смирам. Закон писмо.
« Last Edit: 18.08.2013, Sunday, 17:34:37 by GigaWatt »
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Смешни слики
« Reply #21 on: 17.04.2010, Saturday, 01:49:47 »
Види србите ги бива за вакви работи дефинитивно, знаат како да го изнасмејат човек.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1257
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Смешни слики
« Reply #22 on: 17.04.2010, Saturday, 02:00:41 »
eve edna prekrstena po moe od Dx-er  vo Mountbackbike

elektropat  za elektromobili
« Last Edit: 17.04.2010, Saturday, 02:08:23 by MAKEDONIA »

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Смешни слики
« Reply #23 on: 17.04.2010, Saturday, 16:20:02 »
хахахахахаха :D :D :D... на оваа последнава се пукнав од смеење... хахахаха :D :D :D
« Last Edit: 17.04.2010, Saturday, 16:22:58 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Смешни слики
« Reply #24 on: 18.04.2010, Sunday, 01:46:12 »
Ова со бандерата го имам видено во живо, ке ставам слика.

А сега нешто другосликава кажува повеќе од 1000 зборови :)Повеке тетки на:
Code: [Select]
http://englishrussia.com/index.php/2008/05/09/miss-russian-army/
« Last Edit: 18.08.2013, Sunday, 17:45:09 by GigaWatt »
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Смешни слики
« Reply #25 on: 18.04.2010, Sunday, 01:48:57 »
« Last Edit: 18.08.2013, Sunday, 17:47:11 by GigaWatt »
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Смешни слики
« Reply #26 on: 18.04.2010, Sunday, 01:52:12 »
ооо мац мац« Last Edit: 18.08.2013, Sunday, 17:50:19 by GigaWatt »
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1257
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Смешни слики
« Reply #27 on: 18.04.2010, Sunday, 02:29:19 »
sekogas li moras da gi potpisuvas tvoite sliki

vol on terenska ambulanta

« Last Edit: 18.04.2010, Sunday, 02:32:26 by MAKEDONIA »

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Смешни слики
« Reply #28 on: 18.04.2010, Sunday, 04:54:07 »
Хаха, бавна помош! И плус приучени доктори - волонтери се труцкаат позади :)
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Смешни слики
« Reply #29 on: 18.04.2010, Sunday, 18:20:50 »
Ова со бандерата го имам видено во живо, ке ставам слика.

Чекај, ова кај нас се има случено ??? :D :D :DА на таа сликата со овцата... no comment... хахахахахахаха :D :D :D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."