Страници: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 133   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Смешни слики  (Прочитана 129762 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #1905 пратена : 15 Февруари 2017, 19:50:00 »

Да да да Шмекерко, Шелдон е царот во серијата Шмекерко.

@bicikle: Не ја сконтав сликата... не ни знам што значи тоа на последната слика Молам?.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #1906 пратена : 15 Февруари 2017, 22:52:16 »

На српски е, како таква ја најдов, та пеќ- термо акумулациона печка... Кој кревал знае... Смешко
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #1907 пратена : 16 Февруари 2017, 00:27:04 »

Ааааааа, термо печка Зеленко. Да, дефинитивно, најтешко нешто што постои е Зеленко.

Ама па што очекувате, со цигли се полни Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
krema
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 112« Одговор #1908 пратена : 16 Февруари 2017, 00:33:47 »

Термо печка и тоа 6 (шестица) LoL Cheesy
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #1909 пратена : 16 Февруари 2017, 00:36:56 »

Ќути, никогаш не сум имал такво нешто, ама сум транспортирал Зеленко. Кога ја транспортиравме, секоја секунда му се заблагодарував на господ што немам вакво чудо дома Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #1910 пратена : 16 Февруари 2017, 01:03:00 »

 Мислам во циглата има олова на средина ради поголема концентрација на топлина  Зеленко
Сочувана
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #1911 пратена : 18 Февруари 2017, 05:38:39 »Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #1912 пратена : 19 Февруари 2017, 21:36:00 »

Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #1913 пратена : 19 Февруари 2017, 22:54:01 »

Хахахаххахаха Зеленко Зеленко Зеленко...
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
batka
Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 9527


оптимист до крај!


« Одговор #1914 пратена : 19 Февруари 2017, 23:46:02 »

Што значи домашно воспитување,од мал Зеленко Зеленко

« Последна промена: 21 Февруари 2017, 12:14:32 од GigaWatt » Сочувана

Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #1915 пратена : 23 Февруари 2017, 23:02:28 »

Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
batka
Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 9527


оптимист до крај!


« Одговор #1916 пратена : 23 Февруари 2017, 23:08:59 »

Абе сега,може во некој вулкан да згазнал!! Зеленко Зеленко Зеленко
Сочувана

Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.
KiloVolt
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 693


Високонапонски Фанатик


« Одговор #1917 пратена : 24 Февруари 2017, 12:06:23 »

Ова го користат многу од оние што шират теории на заговор. Овај конкретен отпечаток е од Buzz Aldrin.
Еве негова слика:
Сочувана

Temporary things have a nasty habit of becoming permanent.

High voltage experimenting is like the mafia, once you're in, you ain't getting out!

Never underestimate the power of stupid people in large groups.
Atanas
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 486« Одговор #1918 пратена : 24 Февруари 2017, 12:09:02 »

Да,да... Над тие чизмите се облекуваат други поотпорни и тие ја имаат таа структура како што е отисокот од стапалката.  Зеленко
Сочувана
Atanas
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 486« Одговор #1919 пратена : 09 Март 2017, 11:17:26 »

« Последна промена: 10 Март 2017, 01:25:03 од GigaWatt » Сочувана
Страници: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 133   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: