Гласање
Прашање: Што мислите за цените на бувљакот?
Високи - 32 (51.6%)
Ниски - 30 (48.4%)
Вкупно гласови: 61

Страници: [1] 2 3 ... 20   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Производи купени на бувљакот :D  (Прочитана 21597 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« пратена : 07 Ноември 2010, 13:28:41 »

Еве отворив една тема во која ќе дискутираме за „глупостите“(производи Cheesy)купени од бувљак Зеленко.Тука да пишуваме,што сме купиле,по која цена,дали цената е добра едно друго итн. Cheesy Ако мислите дека темава е добра ок,ако не ајт у канта Зеленко
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
daniel spasovski
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1489« Одговор #1 пратена : 07 Ноември 2010, 13:38:37 »

Добра тема малечко  Зеленко
Јас од бувљакот купив две елипси од по 50 вати  Смешко
Едната работеше , другата беше прегорена ама ако вредеа за тие пари - 120 денари   Зеленко
Сочувана
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #2 пратена : 07 Ноември 2010, 13:45:28 »

Добра тема малечко  Зеленко
Јас од бувљакот купив две елипси од по 50 вати  Смешко
Едната работеше , другата беше прегорена ама ако вредеа за тие пари - 120 денари   Зеленко
Па си можел да му се инсценкаш на чоекот,да си му ги земел за 100 Зеленко
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
daniel spasovski
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1489« Одговор #3 пратена : 07 Ноември 2010, 14:16:12 »

Колега тие беа 150 денари а јас се исценкав и му реков дека имам само уште 120 и тој ми рече океј  Зеленко Шмекерко
Сочувана
Bojan
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3573


Turn it ON and keep it ON


« Одговор #4 пратена : 07 Ноември 2010, 17:03:48 »

Колега тие беа 150 денари а јас се исценкав и му реков дека имам само уште 120 и тој ми рече океј  Зеленко Шмекерко

јас ептен се вадам со тоа...уште толку имам...затоа во еден џеб ми стојат сите пари, а во друг џеб ми стојат некои си 50-60 денари за такви работи...

јас од бувљакот имам купено стробоскоп (20 денари) 2 блица за апарат (30 денари, двата работеа) ама неонката (така ли се вика??) од стробоскопот не работеше, па од едниот блиц ја извадив тоа неонката (или како и да се вика) па ја ставив во стробоскопот, сега работи како лудо..
напојувања за компјутер имам купено мал милијон, сите ги имам поебано (и да работеле јас ги имав поебувано, обидувајќи се да ги преправам) ама жиците од напојување се најдобри за поврзување на секакви плочки. трансформатори се имам изнакупувано (ама сите мали Таженко ) и тоа ми текнува сега за сега, језда имам купувано секакви глупости од таму... и дај кажете која „техника“ за ценјање ја користите таму...
Сочувана

Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #5 пратена : 07 Ноември 2010, 17:16:10 »

јас од бувљакот имам купено стробоскоп (20 денари) 2 блица за апарат (30 денари, двата работеа) ама неонката (така ли се вика??) од стробоскопот не работеше, па од едниот блиц ја извадив тоа неонката (или како и да се вика) па ја ставив во стробоскопот, сега работи како лудо..
напојувања за компјутер имам купено мал милијон, сите ги имам поебано (и да работеле јас ги имав поебувано, обидувајќи се да ги преправам) ама жиците од напојување се најдобри за поврзување на секакви плочки. трансформатори се имам изнакупувано (ама сите мали Таженко ) и тоа ми текнува сега за сега, језда имам купувано секакви глупости од таму... и дај кажете која „техника“ за ценјање ја користите таму...
Toa ти е онаква (xenon) ксенонска сијалица од блиц т.е блиц цефка...Еб*те среќлијата Cheesy,јас се утепав од барање на бувљак ама не најдов ништо Плачко,па еве сега земав го направив тој проектот стробоскоп од емитер(ппк1013),ама за бељата и тој не работи Cheesy.Им пишав на емитер што ми е маката они ми вратија дека не бил нешто добар тој „тригер“ трансформаторт Љутко и ми викаат нај убаво да направам јас ама кој ќе мота 250 вртежи со 0,2мм бакарна ама па и да мотам го немам ни јадрото Зеленко.btw трансформаторчето и блиц цефката ги извадив од исправен апарат што претходно работеше ама што да се праи,сакал нејќел ќе морам сам да правам трафо.Shit Зеленко
« Последна промена: 07 Ноември 2010, 17:39:32 од GigaWatt » Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3201


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #6 пратена : 07 Ноември 2010, 17:18:50 »

Он ти кажува 100 ден., ти му викаш 50, он вика нe може, ти се вртиш да си одиш, он ти вика малце поднаљутено е ај земи ги за 50, оваа "техника" најчесто пали кај мене... Зеленко
Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #7 пратена : 07 Ноември 2010, 17:21:58 »

Он ти кажува 100 ден., ти му викаш 50, он вика нe може, ти се вртиш да си одиш, он ти вика малце поднаљутено е ај земи ги за 50, оваа "техника" најчесто пали кај мене... Зеленко
Е јас со оваа техника ги снижувам цените Cheesy,а и со техниката на бојан таа поиќе ја практикувам хах Зеленко
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
antonio@arsenal
Баниран
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 527


« Одговор #8 пратена : 07 Ноември 2010, 17:22:28 »

Еј луѓе сликајте што сте купиле да видиме  Смешко
Сочувана
Bojan
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3573


Turn it ON and keep it ON


« Одговор #9 пратена : 07 Ноември 2010, 17:59:30 »

Он ти кажува 100 ден., ти му викаш 50, он вика нe може, ти се вртиш да си одиш, он ти вика малце поднаљутено е ај земи ги за 50, оваа "техника" најчесто пали кај мене... Зеленко

сега се повампирија бе...не спуштаат така цени...fags...
Сочувана

Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)
daniel spasovski
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1489« Одговор #10 пратена : 07 Ноември 2010, 18:06:24 »

па да автоматски кога видоа дека тие компоненти се барани и вредат повеќе и тие сега не се наивни  Cheesy
Сочувана
Bojan
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3573


Turn it ON and keep it ON


« Одговор #11 пратена : 07 Ноември 2010, 18:28:08 »

а и дека од автопазар се преселија таму некои, и повеќе луѓе има и затоа не попуштаат цени сега...сега кулерите ги даваат по 50 денари, не како порано по 10 денари...
Сочувана

Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« Одговор #12 пратена : 07 Ноември 2010, 18:36:01 »

со колкав кеш идете на пазарот?
Јас носам до 150 денари Cheesy
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #13 пратена : 07 Ноември 2010, 18:36:09 »

а и дека од автопазар се преселија таму некои, и повеќе луѓе има и затоа не попуштаат цени сега...сега кулерите ги даваат по 50 денари, не како порано по 10 денари...
Eх порано дур беа само циганиве цените беа супер-џабе,ама кога дојдоа нашиве се опаметија и почнаа да лупаат некои цени што и поскапи се од продавница Љутко Смешко
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8869WWW
« Одговор #14 пратена : 07 Ноември 2010, 18:50:00 »

а и дека од автопазар се преселија таму некои, и повеќе луѓе има и затоа не попуштаат цени сега...сега кулерите ги даваат по 50 денари, не како порано по 10 денари...
Eх порано дур беа само циганиве цените беа супер-џабе,ама кога дојдоа нашиве се опаметија и почнаа да лупаат некои цени што и поскапи се од продавница Љутко Смешко

да да затоа толку "често" идам....веке не ми се ни иде.
Еве како изгледаа цените:
расипано ДВД 700 денари
расипано ДВД со појачало 1200 денари
Нокиа 3310 300 денари
Расипан ГПС 1000 денари
расипан WLAN рутер 200 денари
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
Страници: [1] 2 3 ... 20   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: