Гласање
Прашање: Што мислите за цените на бувљакот?
Високи - 32 (51.6%)
Ниски - 30 (48.4%)
Вкупно гласови: 61

Страници: 1 [2] 3 4 ... 20   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Производи купени на бувљакот :D  (Прочитана 21364 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
MarkoMK
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 951« Одговор #15 пратена : 07 Ноември 2010, 19:30:29 »

а и дека од автопазар се преселија таму некои, и повеќе луѓе има и затоа не попуштаат цени сега...сега кулерите ги даваат по 50 денари, не како порано по 10 денари...
Eх порано дур беа само циганиве цените беа супер-џабе,ама кога дојдоа нашиве се опаметија и почнаа да лупаат некои цени што и поскапи се од продавница Љутко Смешко

Стварно, јас после пауза од некои 2 год. почнав поредовно да одам ама разочаран сум. Не е веќе оној бувљак што беше. Баш еден дата кабел сакав да купам и циганот не сакаше да го спушти под 100 ден. - ми вика иди у продавница таму е 300.
Порано одеа по тебе и те молеа колку ќе дадеш толку.
Сочувана

Life is too short to remove USB safely ..
Sajko
Стручњак
***
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 130


« Одговор #16 пратена : 07 Ноември 2010, 21:02:29 »

Вторник и кој друг ден работи ова пазаров бе да одам да ѕирнам околу струкава!
Сочувана

R135
└┼┼┤
  246
Bojan
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3572


Turn it ON and keep it ON


« Одговор #17 пратена : 07 Ноември 2010, 21:08:05 »

вторник, петок и сабота работи...
Сочувана

Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #18 пратена : 07 Ноември 2010, 21:17:33 »

вторник, петок и сабота работи...
А дали бил некој во сабота,да потврди дали стварно работи? Смешко
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
MAKEDONIA
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1405


Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna


« Одговор #19 пратена : 07 Ноември 2010, 22:17:51 »

za stroboskop najlesno se pravi od blic od ednokratna kamera
Сочувана
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #20 пратена : 07 Ноември 2010, 22:59:15 »

za stroboskop najlesno se pravi od blic od ednokratna kamera
Знам дека се прави,има еден тон шеми за стробоскоп-и ама повеќето се зезнати и неработат или пак бараат соодветно трафо како што е овој проектот од емитер,треба трафото сам да го правиш...ако имаш некоја шема за стробоскоп(испробана) те молам постави ја... Смешко
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
MAKEDONIA
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1405


Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna


« Одговор #21 пратена : 07 Ноември 2010, 23:05:31 »

da otvoram nova tema?
Сочувана
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #22 пратена : 07 Ноември 2010, 23:06:46 »

da otvoram nova tema?
Па отвори стави ја шемата таму... Шмекерко
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
MAKEDONIA
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1405


Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna


« Одговор #23 пратена : 07 Ноември 2010, 23:14:41 »

da ja najdam
Сочувана
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #24 пратена : 18 Ноември 2010, 19:31:40 »

Ajде колеги,гласајте...кажете што мислите за цените,скапи или ефтини Cheesy Зеленко.
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
MarkoMK
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 951« Одговор #25 пратена : 18 Ноември 2010, 20:10:10 »

Ajде колеги,гласајте...кажете што мислите за цените,скапи или ефтини Cheesy Зеленко.

Извини, ама морам да те корегирам: производите се скапи и ефтини а цените ВИСОКИ и НИСКИ.

Не дека јас многу литературно пишувам  Смешко ама ова ни го напоменуваше професорката по македонски често па го запамтив... Шмекерко
Сочувана

Life is too short to remove USB safely ..
batka
Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 9527


оптимист до крај!


« Одговор #26 пратена : 18 Ноември 2010, 20:50:11 »

Имам многу шеми за стробоскопи - дури и со ЛЕД,ама не знам дали можам да пуштам атачмент,нешто ме ограничува :-

Споено мислење: 18 Ноември 2010, 20:53:46
Тргна работава! Им благодарам на Администраторите!Еве да пробам уште нешто!! Шмекерко


* strobo.gif (5.9 KB, 678x322 - прикажано 76 пати.)
* strob1(3).zip (26.92 KB - преземено 35 пати.)
* strob2.zip (23.97 KB - преземено 29 пати.)
* strob3.zip (15.29 KB - преземено 31 пати.)
« Последна промена: 18 Ноември 2010, 20:53:46 од batka » Сочувана

Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.
Malecko
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3661« Одговор #27 пратена : 18 Ноември 2010, 22:07:20 »

Ajде колеги,гласајте...кажете што мислите за цените,скапи или ефтини Cheesy Зеленко.

Извини, ама морам да те корегирам: производите се скапи и ефтини а цените ВИСОКИ и НИСКИ.

Не дека јас многу литературно пишувам  Смешко ама ова ни го напоменуваше професорката по македонски често па го запамтив... Шмекерко
Ок ок,сеа добро е? Зеленко
Сочувана

If you're good at something, never do it for free... -Joker
MarkoMK
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 951« Одговор #28 пратена : 19 Ноември 2010, 00:23:54 »

Ajде колеги,гласајте...кажете што мислите за цените,скапи или ефтини Cheesy Зеленко.

Извини, ама морам да те корегирам: производите се скапи и ефтини а цените ВИСОКИ и НИСКИ.

Не дека јас многу литературно пишувам  Смешко ама ова ни го напоменуваше професорката по македонски често па го запамтив... Шмекерко
Ок ок,сеа добро е? Зеленко

Добро е,..  Шмекерко
И гласам дека се високи  Таженко
Сочувана

Life is too short to remove USB safely ..
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #29 пратена : 19 Ноември 2010, 02:48:06 »

Високи се :S, ми текува кога можеше цела матична со CPU, RAM и што уште не на неа да им ја земеш за 50 или 60 денари Шмекерко. А да не зборувам за режачите и CD-ROM-овите, 5 за 100, хахахахаха Зеленко Зеленко Зеленко.
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Страници: 1 [2] 3 4 ... 20   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: