Гласање
Прашање: Што мислите за цените на бувљакот?
Високи - 32 (51.6%)
Ниски - 30 (48.4%)
Вкупно гласови: 61

Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Производи купени на бувљакот :D  (Прочитана 21366 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
daniel spasovski
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1489« Одговор #270 пратена : 03 Февруари 2016, 22:46:33 »

Знае некој дефинитивно каде се ? Сакав овој петок да отидам , да најдам некоја гарнитура клучеви или нешто слично  Зеленко Cheesy
Сочувана
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #271 пратена : 03 Февруари 2016, 23:31:00 »

кај а1 старото, перо наков. Нема да свртиш за кванташки, него цепаш право и ќе го најш. Облечи чизми,мн калливо е...
Код:
https://www.google.mk/maps/dir//41.9897743,21.4878173/@41.9894559,21.4887878,614m/data=!3m1!1e3
Сочувана
daniel spasovski
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1489« Одговор #272 пратена : 04 Февруари 2016, 20:02:49 »

Фала за одоговорот бицикле Cheesy Од колку почнуваат со работа , знае некој ? Cheesy
Сочувана
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #273 пратена : 04 Февруари 2016, 21:09:13 »

7-8 до крај 12. Нп  Шмекерко
Сочувана
MarkoMK
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 951« Одговор #274 пратена : 01 Март 2016, 01:55:04 »

Еден мал „апдејт“ за бувљаков.. Бев во неделата, немаше многу луѓе (можда околу 30-40 што продаваа).
Иначе сега работи вторник, петок и недела, продавачите се жалат дека уште луѓето не знаеле кај се, па еве вака да ги рекламирам малце Смешко
Како што кажа бицикле, има многу кал, ама од сигурни извори (од еден Ром  Превртување со очи ) дознав дека до почеток на Мај ќе им го асвалтирал Коце.

Еве направив и некои слики:

« Последна промена: 01 Март 2016, 02:20:35 од GigaWatt » Сочувана

Life is too short to remove USB safely ..
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #275 пратена : 01 Март 2016, 09:30:40 »

Нема ни многу продавачи, а и тие што ги има немаат многу роба, зборев со неколку викаат дека оваа локација им е далеку за да носат се што имаат, пошто треба да плаќаат такси, вака со една торба во автобус идат, калето и полигонот им беа повише по мерак... Cheesy
Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #276 пратена : 03 Март 2016, 01:49:03 »

Вторник има повеќе продавачи... уствари зависи како ќе начекаш.. ако е ладно помалце има, ако е топло поќе има.. или па се начекав вторников топло да биде.. март и да не го асфалтираат ќе се засуши Јазик
Сочувана
Hahahaha
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 671


« Одговор #277 пратена : 18 Март 2016, 12:02:17 »

Денеска 100 пати се предомислив дали да одам или не, не ми е за патот со еден автобус ми, мислев дека ќе начекам само кал и малку луѓе. Едвај се намолив отидов имаше премногу народ, малку ми беше чудно, кал немаше многу на неколку места. Успеав да се подновам дури една лемна станица
фалат и двете рачки, дисплеите за дувалката не работат, дувалката ја тестирав дува убаво, само тоа го тестирав од целата лемна станица. Ја земав за 400 денари, се подновив и со едно упс и тоа 400 денари го земав и тоа се погоди исправно Зеленко
Сочувана
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #278 пратена : 18 Март 2016, 13:26:01 »

Добар улов, оваа изгледа е од постарите модели, со 7107 кај дисплеите... Шмекерко
Ако ти треба рачка за дувалката пиши, имам комплетна сосе цревото, нова некористена, така ми стои...
Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
Hahahaha
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 671


« Одговор #279 пратена : 18 Март 2016, 13:45:24 »

Секако ќе ми треба нема ништо со оваа, иначе да со ICL7107 се изведени за температура мерење тие, ај пиши ми инбокс подетално за рачката и цена Смешко
Сочувана
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #280 пратена : 19 Март 2016, 18:06:13 »

Навистина добар пазар Hahahaha, јас кога одам нема волку добри работи Зеленко
« Последна промена: 19 Март 2016, 18:13:40 од nsu » Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #281 пратена : 23 Април 2017, 12:13:06 »

Па и нема веќе што да се најде на бувљакон се некои засилувачи исправни половни а скапи и некои шкарт звучни кутии цени до небо дигнати  Ладен Ладен
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
DX-er
Администратор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 8865WWW
« Одговор #282 пратена : 23 Април 2017, 12:29:15 »

Па и нема веќе што да се најде на бувљакон се некои засилувачи исправни половни а скапи и некои шкарт звучни кутии цени до небо дигнати  Ладен Ладен

Тогаш ништо, да не ми е криво што немам одено Смешко Не е како пред 10 години што беше.
Сочувана

Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #283 пратена : 23 Април 2017, 13:29:27 »

Gw брка работа, солидна е и таа копијата 5w е, за светилка за во кола ми е секако, за не дај боже.
dex ништо не е како птрд 10 год Cheesy али ако си бадијалџија да одиш редовно сепак се начекува чат-пат по нешто. Пред некој месец баш еден од пред нос ми зема мобилно по 10 денари парче Смешко
Сочувана
Hahahaha
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 671


« Одговор #284 пратена : 23 Април 2017, 14:33:35 »

Па и нема веќе што да се најде на бувљакон се некои засилувачи исправни половни а скапи и некои шкарт звучни кутии цени до небо дигнати  Ладен Ладен

Тогаш ништо, да не ми е криво што немам одено Смешко Не е како пред 10 години што беше.

Не да не е како пред 10 години се имаат и они опаметено, ретки се тие што продаваат евтини работи веке, почнаа и они ода одат по германија да донасаат појацала и секаква техника од таму затоа веќе нема евтино, ама ако одиш секој пат се начекува Зеленко
Сочувана
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: