Гласање
Прашање: Што мислите за цените на бувљакот?
Високи - 32 (51.6%)
Ниски - 30 (48.4%)
Вкупно гласови: 61

Страници: 1 ... 18 19 [20]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: Производи купени на бувљакот :D  (Прочитана 21363 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #285 пратена : 23 Април 2017, 15:28:00 »

Многу поразличен е бувљакот од тоа што беше, добар дел од тие што продаваа не доаѓаат веќе пошто им е далеку од Шутка и неисплатливо, а тие што доаѓаат забегуваат со цените...
Него, ми збореа за некој бувљак на излез од Куманово, само во недела се одржувал, демек имало све и свашта, бил некој таму...?
Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
Hahahaha
Експерт
****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 671


« Одговор #286 пратена : 23 Април 2017, 17:12:30 »

Јас знам дека во сабота и недела се одржува бувљак во Шутка ама немам ниеднаш отидено. Во куманово во градот има бувљак како нашиот со тоа што работите се од тука купени од нашиот во Скопје, има тројца кумановци секогаш купуваат се и сешто и таму го препродаваат Зеленко
Сочувана
bicikle
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 2709« Одговор #287 пратена : 23 Април 2017, 19:03:33 »

Хммм каде во шутка..?Има и ќичево али повисоки се цените него ли во шродавница ода отидеш...
Сочувана
ShAdOw
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 1146


shadow@elektronika-mk.net


WWW
« Одговор #288 пратена : 24 Април 2017, 01:26:52 »

Него, ми збореа за некој бувљак на излез од Куманово, само во недела се одржувал, демек имало све и свашта, бил некој таму...?

LordZi, јас имам одено неколку пати, ми го фалеа дека имало многу работи и решив да одам, ама искрено не верував дека е нешто посебно. И така испадна, во споредба со скопскиот е помал, нема ништо посебно и цените се високи. Конкретно што те интересира дали има, пиши ќе ти кажам, јас бидејќи сум по аудио техниката тоа гледав и слабо имаше.
Сочувана

Јас со моето знаење несебично помагам на другите на кои им е потребна помош. Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав помогни! Нема ништо лошо да ти се случи ако споделиш знаење со некој друг.
LordZi
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 3196


I'm gonna live forever or die trying...


WWW
« Одговор #289 пратена : 24 Април 2017, 09:50:00 »

Ништо конкретно не ме интересира, него ми го испофалија, па затоа ме интересираше дали е стварно така... Cheesy
Сочувана

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio
nsu
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Порака: 1227


« Одговор #290 пратена : 24 Април 2017, 23:43:18 »

Исто мене колку ми го фалеа исто тој во шутка и овој кога и да отидам нема ништо освен алат
Сочувана

Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш
Страници: 1 ... 18 19 [20]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: