Author Topic: Каков инструмент користите ?  (Read 17165 times)

Offline Zdravkovski

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 500
 • Gender: Male
 • elektricar
  • најдобриот електричар во Велес
Каков инструмент користите ?
« on: 12.11.2010, Friday, 17:56:55 »
Еве како автор на темава јас прв ставам слика
« Last Edit: 26.07.2013, Friday, 06:35:58 by GigaWatt »

Offline daniel spasovski

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1331
 • Gender: Male
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #1 on: 12.11.2010, Friday, 18:02:26 »
Колега јас користам кинески мултимер ама добро се има покажано  ;)

Мерев отпорник кој беше обележан 470 оми 5% толеранција и унимерот покажа 473 оми а бидејќи има и толеранција која не е мала мислам дека мојов инструмент е добар  :)
« Last Edit: 26.07.2013, Friday, 06:57:02 by GigaWatt »

Offline Zdravkovski

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 500
 • Gender: Male
 • elektricar
  • најдобриот електричар во Велес
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #2 on: 12.11.2010, Friday, 18:07:25 »
првиот инструмент што го имав беше како овој твојот уште бев средно туууууууу што мерак му имав  :D

Offline daniel spasovski

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1331
 • Gender: Male
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #3 on: 12.11.2010, Friday, 18:09:13 »
Епа колега и јас сум средно сега за сега ова го користам зашто немам многу пари за фрлање на инструменти а понатака планирам да земам нешто како тебе поквалитетен и подобар инструмент  :)

Offline Zdravkovski

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 500
 • Gender: Male
 • elektricar
  • најдобриот електричар во Велес
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #4 on: 12.11.2010, Friday, 18:13:34 »
не е и мојот многу скап  ;) .

Offline Malecko

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3063
 • Gender: Male
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #5 on: 12.11.2010, Friday, 18:21:07 »
Jaс користам скроз исти како на даниел,таков инструмент и од мене има добри критики...супер е веќе година и нешто го користам,а мене ме знаете каков сум,така да инструментот е нон стоп под „тортура“ хахаха :D ;D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Jove

 • Guest
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #6 on: 12.11.2010, Friday, 19:53:51 »
јас имам еден од една продавница за електронски материјали го зедов 400ден  и инструментот има 10 мегаоми влезна отпорно и мн е точен мислам за тие пари

ама пак како што е народната колку пари толку музика ;D ;D

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #7 on: 12.11.2010, Friday, 20:29:27 »
Јас има ист како на здравковски, но во последно време кога работам нешто по дома со осцилоскопот си мерам си играм :)
малку поретко со унимерот
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline VLATKO*

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 545
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #8 on: 12.11.2010, Friday, 21:07:12 »
купен околу 400 денари,незнам точно во прва го купив од еуро тулс,супер си ја врши работата

« Last Edit: 26.07.2013, Friday, 06:38:31 by GigaWatt »

Offline daniel spasovski

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1331
 • Gender: Male
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #9 on: 12.11.2010, Friday, 23:45:56 »
Супер инструмент колега за тие пари и јас планирам да си земам нешто вакво  :)

Jove

 • Guest
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #10 on: 13.11.2010, Saturday, 00:25:29 »
па и мојот сличен таков :-\ :-*

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #11 on: 13.11.2010, Saturday, 16:14:37 »
Унимер Voltcraft VC820RC метар Uni-Trend 601L метар TT T-TECHNI-C A623Дигитален осцилоскоп FLUKE 97/AUTO SCOPEMETER« Last Edit: 26.07.2013, Friday, 06:56:09 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #12 on: 13.11.2010, Saturday, 21:24:59 »
Гига дека ме потсети, имам и LC метар сопствена изработка :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline Sajko

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 126
 • Gender: Male
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #13 on: 16.11.2010, Tuesday, 17:17:05 »
Еве како автор на темава јас прв ставам слика
Исти ваков !
« Last Edit: 26.07.2013, Friday, 07:32:30 by GigaWatt »
R135
└┼┼┤
  246

Offline Ilcebt

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 281
 • Gender: Male
Одг: Каков инструмент користите ?
« Reply #14 on: 16.11.2010, Tuesday, 17:55:38 »
Колку пари е овај осцилоскоп ??? ;) :).

« Last Edit: 26.07.2013, Friday, 07:32:59 by GigaWatt »
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)