Author Topic: Вицови  (Read 54804 times)

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Вицови
« on: 26.11.2009, Thursday, 22:44:15 »
Колку програмери се потребни за да заменат сијалица?
- Ниту еден, тоа е хардверски проблем.

Колку физичари се потребни за да заменат сијалица?
- Одговорот треба да биде: n-физичари.

Колку плавуши се потребни за да заменат сијалица?
- 5. Едната ја држи сијалицата, трите ја вртат плавушата, ипоследната пази да не дојде Струја!

Како се вика на Бумбар на унгарски?
- Несереешмедтурбo.

- Како се вика ананас на турски?
-Машала шишарка!

Како се вика на турски Орбит!
- МАСТИК ФАНТАСТИК ЈОК КАРИЕС ЈОК ШЕКЕР!

Фатил баксуз златна рипка и му умрела.

-Мајкоо! Шо е најскапо во свето?
-Атомска бомба сине...
-Ееее, ко не ни падни една во дворо...

Си биле дедо и внук и внукот го прашал дедото:
- Дедо дали сакаш да имаш студентка за жена?
- Да.
- Епа тогаш запиши ја баба на факултет!

Се среќаваат компакт диск и плоча.
Дискот и вели на плочата:
-Здраво стара уште ли си на игла.

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline enterprise

 • Нов член
 • *
 • Posts: 15
 • Gender: Male
 • live long and prosper
Одг: Вицови
« Reply #1 on: 06.12.2009, Sunday, 14:06:33 »
Си бил некој студент кој студира на технички факултет и тоа електро отсек и оди кај татко му и му вика:
- Слушај тате, доста ми беше студирање 4 години на техничкиов факултет, одам да се запишам на друг.
И таткото му одговара:
- Ако си решил така добро ама јас и дедо ти ќе продолжиме на техничкиов уште малку.

(Се надевам дека беше интересен вицот)


Како се вика на кинески за фиќо?

- Тобучиколудо    ;)
« Last Edit: 06.12.2009, Sunday, 14:45:51 by enterprise »
:)

Offline enterprise

 • Нов член
 • *
 • Posts: 15
 • Gender: Male
 • live long and prosper
Одг: Вицови
« Reply #2 on: 09.12.2009, Wednesday, 19:14:57 »
Што е тоа жолто, мало во нива?

Одговор: Кинез бара мина.

Што е тоа жолто, мало и лета во воздух?

Одговор: Кинезот ја најде мината.

Како се вика на турски FACEBOOK.

Одговор: Сурат китап

 ;D
:)

Offline Zdravkovski

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 500
 • Gender: Male
 • elektricar
  • најдобриот електричар во Велес
Одг: Вицови
« Reply #3 on: 07.02.2010, Sunday, 14:05:12 »
Дали сте за малку забава со интересни вицови ?  :)

Post Merge: [time]07 Февруари 2010, 14:08:39[/time]
Дошол Чак Норис во Македонска Каменица и ја направил Македонски Песок .
« Last Edit: 07.02.2010, Sunday, 15:34:27 by BorceBT »

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Вицови
« Reply #4 on: 07.02.2010, Sunday, 15:34:07 »
Само Чак Норис може да исплови со Македонски Брод :)
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Вицови
« Reply #5 on: 07.02.2010, Sunday, 15:35:45 »
Само на Чак Норис токи вокито работи на FM фрекфенции  :D а како осцилатор користи 2SC1971  ;D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Goce

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 366
 • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #6 on: 07.02.2010, Sunday, 16:05:10 »
Чак Норис на свадва не врти марамче туку мокра јамболија

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Вицови
« Reply #7 on: 07.02.2010, Sunday, 19:53:27 »
Имаше претходно тема со вицови
двете теми се споени
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Вицови
« Reply #8 on: 12.03.2010, Friday, 21:41:42 »
спремање прасе на македонски начин

Купува прасе
Пие ракија
Го става прасето во рерната
Пие уште две ракии
Ја вклучува рерната на 375 степени
Пие уште три чашки ракија
Го Прти Врасето
Пие уште едно шише ракија
Го полива прасето пиво
Пие ракија заедно со прасето
Ја пече ракијата уште четири часа
Го Пади Врасето
Пие ракија
Олади прасето треба да се почека
Зема уште едно шише ракија
Го Мервира на Сасата
Рие Пакија
Се Боли на Мога

--------------------------------
Го прашале Англичанецот што ќе направи ако има гајба јаболка. Тој одговорил:
- Ќе ги раздадам на 100 англиски деца!
Го прашале Французинот што ќе направи ако има една гајба јаболка. Тој одговорил:
- Ќе ги разделам на 100 убави француски девојки!
Го прашале Македонецот што ќе направи ако има гајба јаболка. Тој одговорил:
- Ќе јадам колку што можам, а тие кои не можам да ги изедам, ќе ги нагризам – никој да не ги јаде!
----------------------------------------------
Трпе почнал да оди во средно школо.
После неколку дена татко му го прашува:
- Сине, кажи бе нешто, како ти е во школо?
- А бе тато сее супер, само малку ми пречи што јас доаѓам со мерцедес, а сите други
со автобус.
- Не се секирај сине, тато и автобус ќе ти купи!
-----------------------------------------------
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #9 on: 19.04.2010, Monday, 03:16:49 »
Тројцапрограмери прават муабет: Првиот - Каква риба сум запознал синоќа, какви Properties имаше, ама не можев да ја легнам - рибава Read Only. Вториот - Одам јас да ја легнам жена ми синоќа, ми вика Access Denied! Третиот - Е, колку сте среќни. Се враќам ја од кафана, со желба да јалегнам жена ми, кога гледам Sharing Violation...

-----------------------------------------------

Вистински математичар е оној, кој во 3 саат сабајле вади корен од непозната!!!

-----------------------------------------------

Проблем: Да се пренесе тракторот на другата страна на нивата
Во повеќето програмски јазици:
Седнуваш во тракторот;
Стартуваш мотор;
Возиш до другата страна на нивата;
Гасиш мотор;
Крај;

Асемблер:
Земаш алат;
Го расклапаш тракторот на најмали можни делови;
Носиш делче по делче до другата страна;
Ги составаш деловите;
Крај;

:D :D :D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Вицови
« Reply #10 on: 19.04.2010, Monday, 03:59:06 »
Хаха, предобар математичар решава равенки со сите непознати :)
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #11 on: 19.04.2010, Monday, 04:07:25 »
хахахахах :D :D :D, чекај уште имам вакви... :D :D :D

овие се малку по „електрашки“ :D

Како и се пушта математичар на женска???? " Слушај јас сум твоја асимптота, но би сакал да бидам твоја тангента."

-----------------------------------------------

Како воспитува математичар дете??? " Абе ти кажав n пати, ти кажав n+1 пати и пак не разбираш!!!! "

-----------------------------------------------

Синот на некој полицаец на школо учел за негативни броеви. Но ништо не му било јасно па го замолил неговиот татко да му појасни. Таткому му објаснил вака:- Види сега. Во еден автобус имаш 5 патници и на следната станица излегуваат 7 од нив. Значи треба да влезат уште двајца за автобусот да биде празен.

-----------------------------------------------

Жената го чека својот маж програмер кој се враќа од работа... - Здраво душо, се логирам. -Што мислиш за нова перална мажу? -Internal error, Out of resources. -Дај ми ја кредитната картица, сакам да одам во шопинг. -Sharing violation, access denied... -Ме сакаш ли како компјутерот или ти служам само за забава? -Too many... parameters... -Погрешив што се омажив за тебе! -Data type mismatch... -Ти си тотално луд!! -...by default.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Вицови
« Reply #12 on: 19.04.2010, Monday, 14:49:20 »

Проблем: Да се пренесе тракторот на другата страна на нивата
Во повеќето програмски јазици:
Седнуваш во тракторот;
Стартуваш мотор;
Возиш до другата страна на нивата;
Гасиш мотор;
Крај;

Асемблер:
Земаш алат;
Го расклапаш тракторот на најмали можни делови;
Носиш делче по делче до другата страна;
Ги составаш деловите;
Крај;

:D :D :D

хахахаха зверски е вицов  ;D ;D ;D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Georgi

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 353
 • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #13 on: 19.04.2010, Monday, 14:51:20 »
Закон се нема што...

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #14 on: 19.04.2010, Monday, 19:12:47 »
хахахаха зверски е вицов  ;D ;D ;D

знам, и мене тој еден од најсмешните ми е ;D ;D ;D... ама не е за било кое друштво... ;D ;D ;D

еве уште некој, така од „наша“ бранша ;)Си била некоја принцеза во заробеништвото на некој змеј. Дошол принцот да ја спаси и му ја отсекол главата на змејот, ама кога му ја отсекол на змејот му пораснале 2 нови глави. Принцот му пресекол двете глави, ама на змејот му пораснале 4 нови. Принцот му ги пресекол и тие 4, па на змејот му пораснале 8. Кога стигнал ...конечно принцот до 32768, му ги пресекол сите глави на змејот. Тогаш змејот направил int overflow и умрел.

-----------------------------------------------

На физичар, програмер и математичар им била дадена задача да најдат колку би требало најмалку да биде долго едно јаже за да опфати едно произволно стадо овци со n број членови. Физичарот почнал да пресметува како да ги намести овците во совршен круг, програмерот почнал да прави алгоритам со полигони.. Математичарот мислел неколку секунди, земал едно јаже, го обиколил околу себе, и кажал: "Јас сум надвор."

-----------------------------------------------

Колку програмери од Micrоsoft се потребни за да се смени сијалица? - Ниеден, ја прогласуваат темнината за стандард.

-----------------------------------------------

Оди еден вектор во центар за лекување од зависности и вика: „Помош, јас сум линеарно зависен!!!“

;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."