Author Topic: Вицови  (Read 54777 times)

Offline alex

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 55
 • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #15 on: 20.04.2010, Tuesday, 01:42:24 »
Перо оди кај Ристо и му вели: Ристо, имам две лоши вести да ти соопштам...
Ристо: леле брат, кажи ги во една реченица, многу сум изнервиран нешто... уште тоа ми фали, лоши вести....
Перо се замислил малку и му вели: Ристо, некој ни ја е*е женати....

Не биди себичен, сподели го своето знаење со другите... what goes around comes around ;)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #16 on: 20.04.2010, Tuesday, 02:18:56 »
Перо оди кај Ристо и му вели: Ристо, имам две лоши вести да ти соопштам...
Ристо: леле брат, кажи ги во една реченица, многу сум изнервиран нешто... уште тоа ми фали, лоши вести....
Перо се замислил малку и му вели: Ристо, некој ни ја е*е женати....

хахахахахаах ;D ;D ;D... добар виц ;D ;D ;DЗошто плавушата почнала да учи математика?- Зошто го видела маж и со две непознати.

-----------------------------------------------

Првоодделенец: „Учителката ми е луда!“ Мајка му: „Зошто?“ Првоодделенец: „Па вчера нè учеше дека 5 е 4+1, а денес дека 5 е 3+2 !“

-----------------------------------------------

На крајот од едно предавање за интеграли, професот прашува дали има нешто нејасно. Се јавува еден студент и вели: Професоре, мене се ми е јасно, но овие чингелчињата што значат?

;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #17 on: 25.04.2010, Sunday, 16:14:50 »
Се возат проект менаџер, комјутерски програмер и компјутерски оператор по пат и им се дупнала гумата. Тројцата се обидуваат да го решат проблемот: Проект менаџерот вика:
- Ајде да земеме такси и за 10 минути сме до скааната дестинација.
Компјутерскиот програмер вика:
- Ајде да го прочитаме упатството: Можам да ја сменам гумата и продолжиме со возење.
 Компјутерскиот оператор вика:
- Најпрвин, да го изгаснеме моторот, да го заплиме повторно. Може тоа ќе ги реши проблемите.
Наеднаш, се појавува Microsoft софтверски инженер и вика:
- Пробајте да ги затворите сите прозорци, излезете од колата, пак влезете во колата и пробајте повторно.

:D :D :D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #18 on: 28.04.2010, Wednesday, 02:19:24 »
Баланс

Некогаш одамна, Господ го немало седум дена од царството небесно. Кога повторно се појавил, Архангел Гаврил го прашал:

-  Каде бевте?

-  Гледај што направив, гордо рекол Господ и покажал долу меѓу облаците.

-  Што е тоа? – збунето прашал Гаврил.

-  Планета, рекол Господ. – А направив да има и живот. Ја нареков Земја. Тоа ќе биде место со многу добар баланс.

-  Баланс? – прашал се уште збунет Архангел Гаврил.

Господ почнал да му објаснува, покажувајќи на различни делови од Земјата:

-  На пример, Северна Европа ќе биде место со големи можности и богатство, додека Јужна Европа ќе биде место со многу пријатна клима, Блискиот Исток секогаш ќе биде место со конфликти. Ваму ставив континент со жолти, а ваму континент со црни луѓе. А, тука ја ставив Америка. Северна Америка ќе биде богата, додека јужна ќе биде сиромашна, но затоа топла и пријателска. Го забележуваш ли балансот?

-  Да – рекол Архангел Гаврил.

Импресиониран од Господовото дело, покажал на едно место во Југоисточна Европа.

-  А, што е ова? – прашал.

-  Ах, рекол Господ. Тоа е Македонија. Најславното место на Земјата. Таму направив да има прекрасни планини со врвови покриени со снег, недопрени извори, потоци, шуми, реки, ливади, езера, рудно богатство, плодни полиња на кои успеваат најдобрите домати, краставици, јаболка, лубеници, грозје........ Таму ќе живеат Македонците. Тие ќе бидат многу способни, паметни, вредни и талентирани луѓе.

Архангел Гаврил се воодушевил од тоа што го видел и слушнал, но едно го збунувало – Но, вие рековте дека ќе има баланс?!

Господ одговорил:

- Чекај само да видиш какви соседи им подготвив.

:D :D :D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Вицови
« Reply #19 on: 28.04.2010, Wednesday, 10:57:37 »
Хах, е баш така.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1257
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Вицови
« Reply #20 on: 28.04.2010, Wednesday, 13:16:33 »
zavisi od nas samite  mnogu dozvoluvame site da ne gazat pa duri i vnatre treba samo ostro
nikoj ne probuva ljuta piperka,i ne baknuva otrovna zmija
nie im nudime sozivot a tie samo zimaat i baraat se poveke i poveke dokoga.
razbudi se Makedonijo

Offline Zdravkovski

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 500
 • Gender: Male
 • elektricar
  • најдобриот електричар во Велес
Одг: Вицови
« Reply #21 on: 29.04.2010, Thursday, 20:26:16 »
Му се јавува една госпоѓа на својот електричар крајно изнервирана , мајсторе ми ветивте дека денес ќе дојдете да ми го поправите ѕвончето но не дојдовте . Електричарот и вели на ова дојдов госпоѓо и ѕвонев десет минути но вие не ми отворавте .

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #22 on: 10.05.2010, Monday, 19:32:40 »
Пет совети за жените :D

1. Важно е да пронајдете маж кој ќе ви помага во извршување на тешките работи и кој ќе има добра работа.

2. Важно е да пронајдете паметен маж, образован и духовит, кој ќе знае да ве развесели и насмее.

3. Важно е да најдете маж на кој ќе можете секогаш да се потпрете и во кој ќе имате комплетна доверба.

4. Важно е да најдете маж кој ќе биде добар во кревет и кој ќе ужива да води љубов со вас.

5. Најважно од се' е овие четворица да не се познаваат!

;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #23 on: 17.05.2010, Monday, 00:45:56 »
Мара му се жали на Блажо: Зошто мажите кои секоја недела спијат со различни жени се фраери, а жените кои спијат со двајца мажи годишно се „лесни“?

Еве што Блажо и одговорил:
Клуч кој отвара повеќе брави е одличен клуч. Ако иста брава се отвараат со различни клучеви тогаш бравата не чини!

;D ;D ;D

Споено мислење: [time]17 Мај 2010, 14:48:11[/time]
Ристе ја викнал мајка си на ручек. За време на ручекот таа забележала дека неговиот цимер – Перо, е многу згоден и мускулест. Таа веќе подолго време се сомневала дека тие двајца се нешто повеќе од цимери, па го запрашала Ристе дали е во право.

Ристе ја уверувал мајка си дека се само цимери и ништо повеќе од тоа.

Една недела подоцна Перо го прашува Ристе:

    * Дали си ја видел некаде убавата лажица за супа? Ја нема од кога мајка ти ни беше на ручек. Ваљда не ја земала она?

Ристе не се сомневал воопшто, но сепак и пратил мејл на мајка си:

    * Драга мамо, не велам дека ти си ја “зела“ или дека “не си ја земала“ лажицата за супа, но за чудо од кога беше кај нас на гости, нигде ја нема! Поздрав, Ристе.

Неколку дена подоцна стигнува одговорот од мајката:

    * Драг синко, јас не велам дека ти “спиеш“ или дека “не спиеш“ со Перо, но за чудо, ако Перо спиеше во својот кревет веќе одамна ќе ја најдеше лажицата за супа!
« Last Edit: 17.05.2010, Monday, 14:48:39 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Georgi

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 353
 • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #24 on: 18.05.2010, Tuesday, 14:10:18 »
Еве што Блажо и одговорил:
Клуч кој отвара повеќе брави е одличен клуч. Ако иста брава се отвараат со различни клучеви тогаш бравата не чини!

Јакооо...  ;D  ;D  ;D

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #25 on: 18.05.2010, Tuesday, 14:19:17 »
хахахаххаах ;D ;D ;D... и јас се дупнав од смеење на тој... ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #26 on: 28.05.2010, Friday, 03:09:34 »
Пред да стане пејач, Ѓоко Танески бил професор по англиски и предавал на една генерација студенти на универзитетот во Казахстан.Првенец на генерацијата бил извесен Борат. :D :D :D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Вицови
« Reply #27 on: 08.06.2010, Tuesday, 11:42:41 »
поминале 9 месеци одкако црвенкапа и волкот се сретнале и црвенкапа оди кај волкот и му вика:
-Волчко ти требаше да ме ИЗЕДЕШ!!!

си била црвенкапа и си оди низ шумата и ја фаќа волкот и ја силува. И лежат под дрво некое и пушат цигара и волкот ја прашува:
-црвенкапо што ке и кажеш на баба ти зашто касниш?
-ке и речам дека волкот ме фати и ме силуваше 5 пати.
-е како 5 пати па јас само еднаш те силував.
-е ако де, се брзаш негде???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #28 on: 08.06.2010, Tuesday, 13:09:03 »
хахахахахаах ;D ;D ;D... го знам вториот, лелеееееее, колку се смеев прв пат кога го чув... хахахахахахахахахах ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #29 on: 19.06.2010, Saturday, 18:06:57 »
Како завршија Ариел, Црвенкапа и Снежана... хахахаха ;D ;D ;D

Code: [Select]
http://www.crnobelo.com/zabava/humor/kako-zavrsija-ariel-snezana-pepelaska.html
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."