Author Topic: Вицови  (Read 54778 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #30 on: 24.06.2010, Thursday, 17:44:32 »
Правила за возење низ Скопје 

Скопје е највозбудливиот град во Европа за возење. Ќе се сложите ли? Затоа за новодојдените и посетителите ќе им ги дадеме основните правила за возење во нашиот град:

- За да добие генерална слика за возењето во Скопје, пуштете ја играта Need For Speed IV и погледајте. Потоа седнете во вашата кола и вежбајте се.
- Кога се двоумите, додадете гас.
- Никогаш не употребувајте трепкачи (жмигавци) за да не ги збуните останатите учесници во сообраќајот.
- Кога чекате на семафор, не се мачите да гледате во него. Причекајте ги сирените од автомобилите позади вас и тогаш може да тргнете.
- Кога треба да завртите во лево, продолжете по лентата за право и престројте се пред сите за во лево.
- Кога ќе тргнувате запаметете дека треба да додадете нагло гас и да зашкрипите што посилно со гумите.
- Тинејџерите мислат дека се бесмртни. Не трошете време да ги научите обратно.
- Таксистите и голем број други возила секогаш ќе мора да ги претекнувате од десната страна .
- Никогаш,никогаш не застанувајте на пешак, доколку тој самиот не ви се втурне под тркалата.
- Првото паркинг-место што ќе го видите е и последно. Веднаш завземете го. Доколку ве мрзи да се паркирате, слободно оставете го возилото на сред улица.
- Запаметете дека Скопје е дом на слалом возењето.
- Коге се приближувате кон семафор, натемпирајте ја брзината така да поминете вие на жолто светло, не размислувајте за другите позади вас.
- Никогаш не се ни приближувајте до кола на која очигледно и треба поправка.
- Сеkогаш гледајте и на двете страни кога поминувате на црвено светло.
- Кога ќе се приклучувате кон Партизанска од било која страна, ако ви се случи да појдете во обратна насока слободно продолжете да возите.
- Употребувајте ја сирената што повеќе можете, а посебно кога ќе здогледате девојка(и) со мини здолниште.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Вицови
« Reply #31 on: 24.06.2010, Thursday, 18:07:45 »
Така е мајсторе! Чиста вистина, јас кога доаѓам во Скопје доколку не возам „силеџиски“ и со 100 прекршоци на километар или ќе ме чукнат или ќе ми свират :) Додека возам на тој начин гледам дека сите се среќни и никој не свири и не замерува значи - така требит :D
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #32 on: 24.06.2010, Thursday, 18:10:03 »
Ехееееееее, ова се одамна установени правила, само следи ги и нема да имаш проблеми, и ако некој почен да те пцуе поради било која причина, само пцуј назад „најсочно“ што можеш, овдека сите се „камионџии“ ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Вицови
« Reply #33 on: 26.06.2010, Saturday, 09:43:52 »
Бидејќи повеќе од 15 години возам низ Скопје, апсолутно се слагам и потврдувам се што е изнесено во претходните постови ;D 8)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #34 on: 18.07.2010, Sunday, 20:42:51 »
Еве превод од Google Translate на една реченица од форумов, hahahaha ;D.

Quote
GigaWatt: аууууу, денеска на LordZi му било роденден, епа ај нека му е среќен, само да не морам да купувам подарок, ме утепаа последниве две недели со венчавки и родендени, се утепав од фрлање пари ;D.

Преводот ;D.

Quote
GigaWatt : auuuuu, today he was LordZi birthday EPA Lets let him happy, just do not have to buy a present, I broke the last two weeks with weddings and birthdays, are throwing money ass ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline cekaj

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 276
 • Gender: Male
 • Електроничар за занимација
Одг: Вицови
« Reply #35 on: 18.07.2010, Sunday, 20:47:30 »
Аууф, овај Google Translate колку ме има смеено.. На училиште, последен час, умираш од желба за дома, голема досада, отворај Google Translate и пиши тоа што го зборуваат во училницата, мани Translate и гази се од смеа  :D
„Електрониката да беше лесна, сите ќе беа електроничари..“

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #36 on: 18.07.2010, Sunday, 20:50:23 »
хахахаха ;D ;D ;D, да да, и јас се имам утепано од смеење неколку пати со Google Translate, ама ако е смешно, пак во определени случаи врши работа, колку да сконташ за што пишуваат по некои странски форуми врши работа ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Вицови
« Reply #37 on: 19.07.2010, Monday, 09:08:47 »
Еве уште еден онлајн преведувач за смеење
Code: [Select]
http://www.fissio.com/pirate.pl
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #38 on: 19.07.2010, Monday, 14:08:32 »
хахаха ;D ;D ;D, добар е, преведува од Англиски на „Пиратски“, хахахаха ;D ;D ;D, треба на The Piratebay линк до ова да стават ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Вицови
« Reply #39 on: 20.07.2010, Tuesday, 22:00:00 »
Еве еден виц што го најдов на еден форум, sorry што не е на македонски...

Quote
Kaže kondenzator zavojnici: "A jesi smotana", " Ma nabijem te"-odgovori zavojnica, a otpornik kaže "samo preko mene mrtvog"
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Вицови
« Reply #40 on: 20.07.2010, Tuesday, 22:10:32 »
zavojnici=калем???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Вицови
« Reply #41 on: 20.07.2010, Tuesday, 22:28:04 »
Yep!
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #42 on: 20.07.2010, Tuesday, 23:03:40 »
Kaže kondenzator zavojnici: "A jesi smotana", " Ma nabijem te"-odgovori zavojnica, a otpornik kaže "samo preko mene mrtvog"
[/quote]

хахахахаха ;D ;D ;D... добро е ова ;D... ми тргна со смеењево денеска ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3063
 • Gender: Male
Одг: Вицови
« Reply #43 on: 20.07.2010, Tuesday, 23:38:26 »
Правила за возење низ Скопје 

Скопје е највозбудливиот град во Европа за возење. Ќе се сложите ли? Затоа за новодојдените и посетителите ќе им ги дадеме основните правила за возење во нашиот град:

- За да добие генерална слика за возењето во Скопје, пуштете ја играта Need For Speed IV и погледајте. Потоа седнете во вашата кола и вежбајте се.
- Кога се двоумите, додадете гас.
- Никогаш не употребувајте трепкачи (жмигавци) за да не ги збуните останатите учесници во сообраќајот.
- Кога чекате на семафор, не се мачите да гледате во него. Причекајте ги сирените од автомобилите позади вас и тогаш може да тргнете.
- Кога треба да завртите во лево, продолжете по лентата за право и престројте се пред сите за во лево.
- Кога ќе тргнувате запаметете дека треба да додадете нагло гас и да зашкрипите што посилно со гумите.
- Тинејџерите мислат дека се бесмртни. Не трошете време да ги научите обратно.
- Таксистите и голем број други возила секогаш ќе мора да ги претекнувате од десната страна .
- Никогаш,никогаш не застанувајте на пешак, доколку тој самиот не ви се втурне под тркалата.
- Првото паркинг-место што ќе го видите е и последно. Веднаш завземете го. Доколку ве мрзи да се паркирате, слободно оставете го возилото на сред улица.
- Запаметете дека Скопје е дом на слалом возењето.
- Коге се приближувате кон семафор, натемпирајте ја брзината така да поминете вие на жолто светло, не размислувајте за другите позади вас.
- Никогаш не се ни приближувајте до кола на која очигледно и треба поправка.
- Сеkогаш гледајте и на двете страни кога поминувате на црвено светло.
- Кога ќе се приклучувате кон Партизанска од било која страна, ако ви се случи да појдете во обратна насока слободно продолжете да возите.
- Употребувајте ја сирената што повеќе можете, а посебно кога ќе здогледате девојка(и) со мини здолниште.


 ;D ;DАхахахаххахахаахахаххаха леле GigaWatt сум се умрел од смеење саат време не можев да се смирам  ;D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Вицови
« Reply #44 on: 21.07.2010, Wednesday, 00:24:55 »
Што е најтрагично вистина е ;D. Не знам дали да се смеам или да плачам, хаххаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."