Author Topic: Вицови  (Read 54803 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Вицови
« Reply #705 on: 20.06.2018, Wednesday, 00:53:21 »
Двајца мажи прават муабет.

- Лелеее, како сум си поминал синоќа! Секс, шо да ти распраам! Како грабав, како стегав... абе три пати свршив!
- А таа?
- А... таа не дојде.
- Стварно? Колку земаш од рака?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Toma

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1177
 • Gender: Male
 • Дали доблеста ви е приоритет...
Re: Вицови
« Reply #706 on: 22.06.2018, Friday, 20:23:03 »
Две жени седат на клупата пред зградата. Излегува трета и почнува да се жали:
Уф, се ме боли, рацете ме болат, нозете ме болат, не е живот ова.
Двете и враќаат:
Доста лажеш! Вчера од кај тебе излегоа двајца мажи, денес уште еден дојде и си отиде. Болна била.
Ех, зошто луѓето се толку злобни. Едно здраво место да имаш и за него ќе ти завидуваат.
Ако си ја сакате Македонија пишувајте со македонски правопис !
           Дијалектот негувајте го дома, никој не ви пречи ! ;D
Наместо со - Quote - одговарај со - REPLY -

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Вицови
« Reply #707 on: 23.06.2018, Saturday, 00:23:40 »
Хахахахаха ;D ;D ;D... добро си ме изнасмеал со вицовиве ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Вицови
« Reply #708 on: 15.08.2018, Wednesday, 03:46:59 »
Му се јавува еден тип на другар му:
- Што праиш бе? Ајде дојди на нашето место, најдов едни девојчиња!
Отишол дечкото,се сретнува со другар му:
- Абе... добри ли се девојчињата?
- Абе сеа добри... ќе пивнеш малце и добри се... ене ги онде оди види ги.
Отишол овој да ги види и се враќа разочаран:
- Абе не заебавај, кај можам јас толку да испијам?!?!?!
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Re: Вицови
« Reply #709 on: 15.08.2018, Wednesday, 14:47:08 »
Слушнал еден наш политичар дека е голема инфлацијата во Турција и веднаш рипнал на телефон и разговара половина час.
Разочаран, седнува во фотељата и им вика на сопартиците :
- Абе , ви реков јас - не бива работа!
-Како не бива бе шефе, сега му е мајката, во тесно се, паѓа лирата....
- Абе три пати ми кажа човекот : * Абе, ајван, сто пати ли да ти кажам - не го продаваме црешовото топче!!*
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Вицови
« Reply #710 on: 16.08.2018, Thursday, 04:00:30 »
Па нели експлодирало при првата употреба ;D. Од каде па Турците го имаат ??? :D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Re: Вицови
« Reply #711 on: 16.08.2018, Thursday, 09:42:20 »
Тој што експлодирал ваљда бил првиот прототип, нарадните верзии биле постабилни... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Re: Вицови
« Reply #712 on: 16.08.2018, Thursday, 12:12:20 »
утепал 12 души на лице место. Рачунај од другата страна што направил :)