Author Topic: Electronics Work Bench  (Read 1094 times)

Offline enterprise

 • Нов член
 • *
 • Posts: 15
 • Gender: Male
 • live long and prosper
Electronics Work Bench
« on: 07.12.2009, Monday, 17:04:22 »
Code: [Select]
http://rapidshare.com/files/317591467/EWB512.rar.html
MD5: 2EEC1F5F9362E4C2F368022931AFCEAB


Оваа програма е погодна за почетници (па и понапредни) електроничари.
Поздрав!
:)

Offline Pance24

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 102
Одг: Electronics Work Bench
« Reply #1 on: 01.04.2011, Friday, 18:03:41 »
Дали има некој линк од оваа програма за да симнам бидеќи горенаведениот линк не работе.

Offline stefanstip

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 315
 • Gender: Male
Одг: Electronics Work Bench
« Reply #2 on: 11.07.2011, Monday, 16:09:22 »
Бидејќи сум почетник дали го има некој фајлот да го уплоадира уште еднап   :)
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline ZareBt

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 441
 • Gender: Male
Одг: Electronics Work Bench
« Reply #3 on: 11.07.2011, Monday, 16:17:41 »
Code: [Select]
http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en&source=hp&q=ewb+512+free+download&pbx=1&oq=ewb+512&aq=2v&aqi=g1g-sv1g-v1&aql=undefined&gs_sm=c&gs_upl=890l5000l0l9l9l1l0l0l1l1334l7898l4-1.0.2.5l8&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=73edc9aee1714464&biw=1024&bih=653Eve link od kaj mozite da si ja spushtite. Ova e super programche samo sho nekako ima mala biblioteka. Dali nekoj znaj od kade mozi da se najdi da se zgolemi BIBLIOTEKATA?!
ps. Izvinete sho pisam na latinica. Kirilicata ne mi e instalirana  >:(
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!