Author Topic: Појачало за антена  (Read 891 times)

Offline Syrus

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 480
Појачало за антена
« on: 12.12.2010, Sunday, 23:49:10 »
Дали можам сам да изработам појачало за тв антена ?

Offline Malecko

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3063
 • Gender: Male
Одг: Појачало за антена
« Reply #1 on: 12.12.2010, Sunday, 23:52:00 »
Дали можам сам да изработам појачало за тв антена ?
Tи треба засилување на сигналот?Лоша ти е сликата на тв-то? ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Syrus

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 480
Одг: Појачало за антена
« Reply #2 on: 12.12.2010, Sunday, 23:53:44 »
Лоша ми е сликата

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Појачало за антена
« Reply #3 on: 13.12.2010, Monday, 00:00:04 »
Има ваква тема во соодветниот форум (Радио Техника)
Темава за заклучувам поради дуплирање и поради лош наслов

Code: [Select]
http://elektronika-mk.net/index.php?topic=1957.0
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.