Author Topic: Поправка на ТВ приемници и видео рекордери  (Read 2653 times)

Offline ShAdOw

 • Глобален Модератор
 • Експерт
 • *****
 • Posts: 882
 • Gender: Male
 • shadow@elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Како новогодишно пакетче од мене за вас решив да ви ја подарам оваа ретка и многу барана книга за која верувам дека секој електроничар би посакал да ја има ;D. Е сега да објаснам што содржи оваа книга ???. Низ 247те страни детално се опишани сите кварови кои се јавуваат на овие уреди т.е детално е опишано како да ги отстраните :). Се надевам дека ќе ми бидете благодарни за оваа корисна книга (на српски) од која може да научите многу за сервисирање на телевизори и видео плеери :) ;).

Линк од hotfile:
Code: [Select]
http://hotfile.com/dl/93905736/1af6cba/Popravka_TV_prijemnika_i_video_rekordera.pdf.html
Линк од megaupload:
Code: [Select]
http://www.megaupload.com/?d=9I975U72
« Last Edit: 03.01.2011, Monday, 20:06:59 by ShAdOw »
Јас со моето знаење несебично помагам на другите на кои им е потребна помош. Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав помогни! Нема ништо лошо да ти се случи ако споделиш знаење со некој друг.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10859
 • Gender: Male
 • Не фалширам
+rep имаш од мене ;). Еве и permanent mirrors ;).

Code: [Select]
https://app.box.com/s/nnscxki7erv1c2quus9r
Code: [Select]
https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/3D36215AE8CF4F3F86A82DBAAF3737D6Y
« Last Edit: 09.08.2014, Saturday, 03:18:18 by GigaWatt »
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Baze

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 231
 • Gender: Male
 • Ех да го оставеа Никола Тесла и понатаму да твори.
+реп и од мене  :)

Offline goran222

 • Нов член
 • *
 • Posts: 11
Не се исправни линковите за Поправка на ТВ приемници и видео рекордери ако може други....

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Пробај на бокс.нет ,се отвараат и симнувај .рар по .пар,па состави ги.
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline goran222

 • Нов член
 • *
 • Posts: 11
Последните два се исти и ништо неможам да направам????

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
вториот линк од мегауплоад работи :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline goran222

 • Нов член
 • *
 • Posts: 11
Не бе не работи.....

Offline ShAdOw

 • Глобален Модератор
 • Експерт
 • *****
 • Posts: 882
 • Gender: Male
 • shadow@elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Сега проверив и двата линка работат кај мене :), ако има проблем слободно пишете ќе ја аплоадирам пак книгата ;).
Јас со моето знаење несебично помагам на другите на кои им е потребна помош. Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав помогни! Нема ништо лошо да ти се случи ако споделиш знаење со некој друг.

Offline goran222

 • Нов член
 • *
 • Posts: 11
Замисли со Опера нејке а со Google Chrome сака,добро е сега е во ред..

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10859
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Последните два се исти и ништо неможам да направам????

Во правио си, среден е проблемот, искорегирани е последниот линк и е додаден part5, ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline tesla017

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 64
 • Gender: Male
  • yu3ma
Не работат линковите... Снајдо се има е на интернето да се симне директ еден фајл

« Last Edit: 28.11.2014, Friday, 19:34:32 by GigaWatt »
"Master, I am here to serve you..."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10859
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Средени се линковите, има нови ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Цитирам
*Снајдо се има е на интернето да се симне директ еден фајл..*????

Пишувај малку поразбирливо,да не речам литературно!
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline tesla017

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 64
 • Gender: Male
  • yu3ma
Цитирам
*Снајдо се има е на интернето да се симне директ еден фајл..*????

Пишувај малку поразбирливо,да не речам литературно!


Политературно сега можам да пишувам после година и нешто дена во Македонија ;) Инаку сум учил основно и средно школо во Србија. Кога се вратеш после 15 - 20 години мора да има некоја грешка :)

Конкретно мислеше дека го најдо фајло за симнување тука:

Code: [Select]
http://www.scribd.com/doc/110272242/Popravka-TV-Prijemnika-I-Video-Rekordera-ESCO
Голем поздрав до тебе Тома ;)
« Last Edit: 02.04.2015, Thursday, 01:55:16 by GigaWatt »
"Master, I am here to serve you..."