Author Topic: Програмски јазик C - Керниган и Ричи  (Read 3015 times)

Offline Z32AL

 • Нов член
 • *
 • Posts: 45
Одг: Програмски јазик C - Керниган и Ричи
« Reply #15 on: 28.06.2014, Saturday, 18:05:59 »
Здраво друштво,

Се обидувам да ја симнам книгава но никако да успеам, најверојатно лимитот на сопственикот на корисничката сметка на box.com е надминат и не ми дава можност за симнување.

Дали некој ја има и би бил вољен да ја закачи на некој сајт повторно ?

Поздрав

Offline Otpor

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 159
 • Gender: Male
Одг: Програмски јазик C - Керниган и Ричи
« Reply #16 on: 28.06.2014, Saturday, 19:33:23 »
Code: [Select]
http://www.4shared.com/office/g2yHjUBzce/C_online.html
« Last Edit: 29.06.2014, Sunday, 19:51:37 by GigaWatt »
,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Програмски јазик C - Керниган и Ричи
« Reply #17 on: 28.06.2014, Saturday, 22:35:35 »
Аман бре батка,уште ли не научи како линкови се ставаат!
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline Z32AL

 • Нов член
 • *
 • Posts: 45
Одг: Програмски јазик C - Керниган и Ричи
« Reply #18 on: 29.06.2014, Sunday, 02:25:41 »
Code: [Select]
http://www.4shared.com/office/g2yHjUBzce/C_online.html

Благодарам, но мене ми треба македонската верзија (како во првиот пост)

Фала
« Last Edit: 29.06.2014, Sunday, 19:51:52 by GigaWatt »

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10857
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Програмски јазик C - Керниган и Ричи
« Reply #19 on: 29.06.2014, Sunday, 08:02:24 »
@Otpor: Корегирај ги го post-от.

@Z32AL: Ставени се нови download линкови во вториот post од првата страна. Инаку, да, поминат ми е месечниот bandwidth на box.com, ама на asuswebstorage не би требало да биде поминат, пробај од тој линк да ја симнеш книгата ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Z32AL

 • Нов член
 • *
 • Posts: 45
Одг: Програмски јазик C - Керниган и Ричи
« Reply #20 on: 29.06.2014, Sunday, 19:01:20 »
Благодарам многу