Author Topic: Sprint-Layout 5.0  (Read 8889 times)

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Sprint-Layout 5.0
« Reply #60 on: 31.03.2013, Sunday, 14:40:29 »
Еве ги моите, има некои работи плус ќе видиш, некои работи се наоѓаат на друго место од стандардното, ама ќе се навикнеш ако ништо повеќе можеш сам да си ги преместиш кај ти треба
Code: [Select]
https://hotfile.com/dl/200772740/24d0ae2/MAKROS.zip.html
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Sprint-Layout 5.0
« Reply #61 on: 31.03.2013, Sunday, 17:30:24 »
permanent mirrors:

Code: [Select]
https://www.box.com/s/uv8jvxftalwz6ojxnhap
Code: [Select]
https://www.megacloud.com/s/d7LFLxbqTE/MAKROS.rar
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BOBAN

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 559
 • Gender: Male
 • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Sprint-Layout 5.0
« Reply #62 on: 31.03.2013, Sunday, 22:12:32 »
Благодарам ;)
« Last Edit: 15.09.2013, Sunday, 03:06:31 by BOBAN »

Offline MartinSk

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 647
 • Gender: Male
Одг: Sprint-Layout 5.0
« Reply #63 on: 06.09.2013, Friday, 15:50:23 »
дали ке може некој од вас да ми прати крак за овој програм бидејки го имав ама погрешка го избришав, ми треба за брзо време иако го пребарав цел интернет и неможам да најдам, фала однапред

Offline Hahahaha

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 692
Одг: Sprint-Layout 5.0
« Reply #64 on: 23.02.2014, Sunday, 17:57:02 »
Дали има некој да стави готови фајлови за седум сегменти дисплеи, мене поточно ми требаат за 0.47 инчи, ама не е штетно доколку ги има некој да ги стави сите. Фала однапред :)

Offline DrTubeR

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 70
 • Gender: Male
Одг: Sprint-Layout 5.0
« Reply #65 on: 30.07.2014, Wednesday, 11:00:22 »
Сеуште никој? :(

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Sprint-Layout 5.0
« Reply #66 on: 31.07.2014, Thursday, 01:33:24 »
Што поточно ти треба? Ти требаат макроа?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DrTubeR

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 70
 • Gender: Male
Одг: Sprint-Layout 5.0
« Reply #67 on: 01.08.2014, Friday, 12:05:12 »
Сега го учам, инаку да ... за препис може и готови макроа, Те молам.

Offline Hahahaha

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 692
Одг: Sprint-Layout 5.0
« Reply #68 on: 01.08.2014, Friday, 18:05:38 »
И мене ми требаат макроата уште поодамна, доколку имаш за седум сегментен ми требаат тие :)