Author Topic: Каде можам да најдам пластични кутии обложени со плексиглас?  (Read 2557 times)

Offline SKOLS

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2761
 • Gender: Male
Дали некој знае,каде можам да купам пластични кутии обложени со плексиглас.Ако ги знаете оние комплетине од ОТП,поточно од УСАИД што одозгора имаат плексиглас а од страните тврда(црна,сива) пластика.Знае каде може да се најдат такви?
« Last Edit: 02.03.2011, Wednesday, 16:44:26 by SKOLS »

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Не знам на кои кутии мислиш, ама само плексиглас во разни бои може да се купи кај еден стаклар, старо дуќанче е, се наоѓа кај што се дели улицата за да се влезе позади трговскиот Буњаковец, карши таа малата зграда на ЕСМ.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline SKOLS

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2761
 • Gender: Male
ок,ќе проверам.А тоа продавниче,како да дојдам до него.Од која страна?Од страната на Универзална сала или од кај училиштето "Песталоци"?

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
ок,ќе проверам.А тоа продавниче,како да дојдам до него.Од која страна?Од страната на Универзална сала или од кај училиштето "Песталоци"?

Можеш да дојдеш и од Партизанска, ако одиш со кола всушност возиш во спротивна насока (од Влае накај Центар) и пред да ја поминеш автобуската карши КИМ, кај La Delicious, Zegin (таму има и една продавничка на Специјал), вртиш десно, возиш/одиш право едно 100m и треба да дојдеш кај еден „чатал“. Од левата страна ти е ниската зграда на ЕСМ, а продавничката за која зборува LordZi, ќе му дојде од десната страна ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2761
 • Gender: Male
аа,ок.Знам за што ми објаснувате.А тој работи секој ден и продава парчиња плексиглас?

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Па би требало да работи секој ден, а иначе знам дека држи плексиглас пошто од таму купувавме кога ни требаше на работа, е сега не знам која му е најмала количина што ја продава или која е цената, треба да прашаш. Исто може да им кажеш и да го исечат парчето по мерка.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline MartinSk

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 647
 • Gender: Male
и мене ми требаше плексиглас и баш ке тркнам до таму, а лани кога исто така ми требаше(прозирен) ми најде чичкоми ама незнам точно од каде, ако му треба на некој ке прашам па ке ви кажам  ;)

Offline kill

 • Нов член
 • *
 • Posts: 29
Ке може улица и број или на гоогле мапс некоја слика на ПП (не сум од Скопје).
« Last Edit: 18.02.2012, Saturday, 20:23:09 by kill »

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Еве овде е, каде што е курсорот кога ќе ја отвориш мапата...
Code: [Select]
http://wikimapia.org/#lat=41.9977339&lon=21.4222911&z=19&l=0&m=b
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline kurtas

 • Нов член
 • *
 • Posts: 3
Па куписи си плексиглас и напраиси сам..... плексигласот го има во подавници за градежниство и е една табла околу 2м е 450 денари  ;)

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
плексиглас 2м^2 450 денари??? колку е дебел тој плексиглас жити ја...и кај има таква продавница???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)