Author Topic: Извор на добри кутии?  (Read 8280 times)

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #30 on: 19.04.2010, Monday, 02:03:34 »
Мислам дека кутиите се прилично евтини а за другите компоненти веројатно не се „уходани“ продавачите стварно.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #31 on: 19.04.2010, Monday, 02:41:36 »
Како и да е, еве информација каде можете да најдете пластични кутии, одете и проверете си ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Georgi

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 353
 • Gender: Male
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #32 on: 19.04.2010, Monday, 10:17:15 »
Дали знаете дали праќаат по пошта по другиве градови?

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #33 on: 19.04.2010, Monday, 13:59:03 »
Е тоа искрено не знам, ама може да се распрашам, ако сакаш ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Trajce

 • Нов член
 • *
 • Posts: 3
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #34 on: 20.04.2010, Tuesday, 16:16:19 »
Електроинвест е стара продавница, ама преместена е сега во ТЦ Беверли Хилс во Скопје, на исти спрат со Login е, кога ќе се качиш на скалите од главниот влез на трговскиот за да стигнеш до Login, идеш уште право (значи го поминуваш Login) и стигнуваш до крајот на ходникот, завртуваш десно и првиот ходник потоа, пак вртиш десно, идеш право (скоро до крајот на ходникот) и од лева страна ќе видиш една продавница за електронски делови (типичен изглед на продавница за електронски компоненти, се познава од километар), е тоа е Електроинвест ;).

@Trajce: Како да се ставам на нивната mailing листа, зашто и мене ме интересира кога ќе им стигнат нови залихи, релативно евтина е (во споредба со Login, што е изгор), а имаат и многу добар избор на мерни инструменти, а за некои делови што ги нема тука, можеш и да нарачуваш ;).

Code: [Select]
http://www.electroninvest.com/mk GigaWatt регистрирај се и ке добиваш маилови нон стоп кога ке увезат нова роба.

Споено мислење: [time]20 Април 2010, 16:17:30[/time]
Како што кажа Login е дефинитивно наскапата продавница во Македонија.
« Last Edit: 20.04.2010, Tuesday, 16:20:32 by Devil »

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #35 on: 20.04.2010, Tuesday, 16:23:48 »
Како што кажа Login е дефинитивно наскапата продавница во Македонија.

Е да, ама и најдобро снабдена е, така да, во определени случаи немаме избор :S.

Како и да е, фала за информацијата :D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DARK

 • Баниран
 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 389
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #36 on: 20.04.2010, Tuesday, 20:37:36 »
 а знае ли некој каде може да најдам кутија од оние што се за алат чување но некоја така по мала ?
 на вакви мислам  таа нај малата

« Last Edit: 20.04.2010, Tuesday, 20:42:33 by Devil »

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #37 on: 20.04.2010, Tuesday, 20:43:11 »
Вакви кутии имам видено во еуро тулс ама цена појма немам колку беа :D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline DARK

 • Баниран
 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 389
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #38 on: 20.04.2010, Tuesday, 20:46:22 »
ах па цената ме интересираше  :) ок фала сепак

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #39 on: 20.04.2010, Tuesday, 20:47:50 »
Има и во Хубо и тоа голем избор, ама точно кои цени се, не ми текува. Мислам дека DeWalt-от беа малку посоленки, ама ExTool се солидни, а колку што ми текнува не беа нешто многу скапи ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DARK

 • Баниран
 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 389
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #40 on: 20.04.2010, Tuesday, 23:22:04 »
може да се најде од оние помалине некоја до кај 300 ден   :)  ?

Offline Goce

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 366
 • Gender: Male
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #41 on: 20.04.2010, Tuesday, 23:30:36 »
Па поевтините се таа цена отприлика во Eurotools може ке најдеш и за поевтино.

Offline DARK

 • Баниран
 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 389
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #42 on: 20.04.2010, Tuesday, 23:40:45 »
фала многу   :)

Offline entuzijast

 • Баниран
 • Нов член
 • *
 • Posts: 44
 • Gender: Male
 • Elektronicari samo napred!!!
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #43 on: 03.06.2010, Thursday, 06:40:30 »
Здраво до сите ФОРУМИСТИ !! :-[
Изработувам  кутии по ваши проекти од алуминиумски лим со дебелина од 1мм - ефтино !!!
Поздрав,

П.С.
Знам дека постои извор на вода, извор на нафта,... ама дека постои извор на кутии, бог да чува, прв пат слушам!!???? >:(
« Last Edit: 03.06.2010, Thursday, 06:53:41 by entuzijast »
Секогаш подготвен,...да направам НЕШТО !!!

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Извор на добри кутии?
« Reply #44 on: 03.06.2010, Thursday, 07:40:34 »
не сваќај буквално
под извор се мисли место каде може да се најде нешто, а во случајот е кутија
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!