Author Topic: Alu плоча за звучници  (Read 931 times)

Offline fibonacci

 • Нов член
 • *
 • Posts: 2
Alu плоча за звучници
« on: 20.04.2011, Wednesday, 12:23:54 »
Да не знае некој каде би можел да набавам т.е. да изгравирам задна плоча за звучници (плочата на која стојат буксните за кабел) од типов


односно длабоко или ласерски гравиран алуминиум, НО со поразумна цена. Во една граверска фирма ми побараа 1000ден. за ЕДНА алу плоча 10х17см со два реда текст и едно лого што мислам дека е премногу. Ако има некој инфо нека пише за фирма или барем место од каде би се набавило само алумниумска плоча (но убаво исечена) 2-3мм дебела.

Фала. Поздрав.
« Last Edit: 20.04.2011, Wednesday, 13:35:50 by Devil »

Offline Eptesicus

 • Баниран
 • Нов член
 • *
 • Posts: 31
Одг: Alu плоча за звучници
« Reply #1 on: 20.04.2011, Wednesday, 16:04:12 »
Code: [Select]
http://www.astradizajn.com.mk/со овие имам работено. не гарантирам за квалитетот, ама би требало да добиеш добра цена. во „за нас“ имаат интересни клиенти

Offline MartinSk

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 647
 • Gender: Male
Одг: Alu плоча за звучници
« Reply #2 on: 20.04.2011, Wednesday, 23:20:10 »
вујкоми има ваква фирма за гравирање и незз за што уште не, можам да го прашам колку би те чинело(секако попуст ке имаш) и да ми дадеш дизајнот и после он да ја изгравира, ако сакаш пиши ми :)

Offline fibonacci

 • Нов член
 • *
 • Posts: 2
Одг: Alu плоча за звучници
« Reply #3 on: 21.04.2011, Thursday, 17:26:31 »
Фала за постот Eptesicus но заборавив да нагласам да фирмава биде по можност од Скопје или Велес, сепак Охрид ми е предалеку.
MartinSk ако сакаш пиши ми на мојот маил твојов гледам е затворен па да исконтактираме.

Поздрав.