Author Topic: Бескорисна Машина  (Read 1250 times)

Offline macobt

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 84
  • American Hacker
Бескорисна Машина
« on: 05.06.2011, Sunday, 23:07:29 »
Насловот кажува све,Бескорисна Машина кој секој сака да ја има 8)
Дојде денот кога и јас ја направив оваа машина која сеуште не е готова но е функционална.
Од самото видео ќе сватите за што се работи,подолу има и шема за електрониката покрај сервото кој е
главниот дел од оваа машина.
Most Useless Machine

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Бескорисна Машина
« Reply #1 on: 05.06.2011, Sunday, 23:39:55 »
хахаха ретардирана работа...а кај може сервото да се најде???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3063
 • Gender: Male
Одг: Бескорисна Машина
« Reply #2 on: 05.06.2011, Sunday, 23:49:07 »
хахаха ретардирана работа...а кај може сервото да се најде???
Би требало да има во логинг...А на eBay има сигурно ;D

Споено мислење: 05.06.2011, Sunday, 23:51:34
Eве две во дуел ;D.It will never end хаха :D :D ;D ;D
Duelling Useless Machines!
« Last Edit: 05.06.2011, Sunday, 23:51:34 by Malecko »
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline macobt

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 84
  • American Hacker
Одг: Бескорисна Машина
« Reply #3 on: 06.06.2011, Monday, 01:52:02 »
има некои шеми на интернет се наоѓаат да напрајш со обично моторче.инаку серво јас имам за шитканје. П. П. ;)
« Last Edit: 19.01.2012, Thursday, 17:20:05 by LordZi »

Offline Cobe

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 245
 • Gender: Male
Одг: Бескорисна Машина
« Reply #4 on: 19.01.2012, Thursday, 14:59:17 »
Еве ти идеа како можеш да ја искористиш оваа "Бескорисна Машина"


Code: [Select]
http://www.motika.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=29184:2012-01-19-12-35-20&catid=8:2011-03-26-19-23-19&Itemid=23
Биди упорен , се ќе си дојде во свое време!

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Бескорисна Машина
« Reply #5 on: 19.01.2012, Thursday, 18:38:31 »
аааааахахахаха како ја собра паричката на крај наеднаш ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)