Страници: [1]   Оди долу
  Отштампај  
Автор Тема: TV - Model To Chassis  (Прочитана 1749 пати)
0 Члена и 1 Гостин ја гледаат оваа тема.
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« пратена : 20 Август 2011, 19:16:07 »

Еве еден куп pdf, doc, xls, html, txt фајлови со еквиваленција помеѓу производители, модели и шасии Шмекерко.

download link:

Код:
http://www15.zippyshare.com/v/83829124/file.html

permanent mirror:

Код:
http://www.box.net/shared/zu81m40j1krdh8eh4y0k
http://www.box.net/shared/od88e47j86unnx6dqvk8
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #1 пратена : 23 Август 2012, 00:22:02 »

Еве уште еден PDF фајл, овој е малку понов, 2011-та година и освен тоа што се наведени моделите и шасиите, наведени се и процесорите кои се користат на шасиите Шмекерко.

Код:
http://www.box.com/s/bae3d68a53c319a5d46a
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
GigaWatt
Глобален Модератор
Топ Експерт
*****
Надвор од мрежа Надвор од мрежа

Пол: Електроничар
Порака: 12567


Не фалширам


« Одговор #2 пратена : 24 Февруари 2014, 02:50:57 »

Monitor, Model, Chassis, FCCID

Код:
https://app.box.com/s/c1lbvaq5lv7mjkxbns7g
Сочувана

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."
Страници: [1]   Оди горе
  Отштампај  
 
Префрли се на: