Author Topic: Смешни цитати  (Read 27617 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Смешни цитати
« on: 02.09.2011, Friday, 00:49:58 »
А ова ;D ;D ;D. Пред некој ден случајно го начекав на net, хахахахахахаах ;D ;D ;D.

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline cekaj

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 276
 • Gender: Male
 • Електроничар за занимација
Одг: Смешни цитати
« Reply #1 on: 02.09.2011, Friday, 09:47:56 »
цц велат „Не е срамота да не знаеш, срамота е да не прашаш“, ама овие веќе претеруваат, како за она со медот, и ова.. Шо не крепи Земјата..
„Електрониката да беше лесна, сите ќе беа електроничари..“

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Смешни цитати
« Reply #2 on: 02.09.2011, Friday, 12:20:18 »
ejjjj оваа некоја поштена и заљубена женска е. Другите се искусни експертки и не би пишеле така.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Смешни цитати
« Reply #3 on: 02.09.2011, Friday, 13:13:09 »
хаха гига скапа на фемина бе брат :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Смешни цитати
« Reply #4 on: 02.09.2011, Friday, 13:19:50 »
фемина
тој беше оној лезбејски форум или форум на феминистичките организации ? Не се секавам баш добро но знам дека имаше такво нешто ама не знам чив е. Еднаш го имам посетено и никад повеке бидејки тамо не им е до машки.... тоа ти е психа а посебно кога е во прашање болест :o

хаха гига скапа на фемина бе брат :)

аман гига зар тамо идеш да читаш како ние машките сме биле вакви, такви, онакви ? :D :D :D
« Last Edit: 02.09.2011, Friday, 13:21:23 by DX-er »
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Смешни цитати
« Reply #5 on: 02.09.2011, Friday, 13:51:07 »
не бе не се такви, тоа ти е женски форум, женски чамче муабети се вртат таму :)
кој што како
незнам точно што пошто така од време на време гледам ко ќе има вака некоја глупост некој напишано да се изнасмејам и толку :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

stefanjanevski

 • Guest
Одг: Смешни цитати
« Reply #6 on: 02.09.2011, Friday, 14:42:22 »
Ама важно она му ја одземала невиноста и се упропастила  :)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Смешни цитати
« Reply #7 on: 02.09.2011, Friday, 15:37:46 »
Ама важно она му ја одземала невиноста и се упропастила  :)

Абе здравје му земала на чоекот, каква невиност, хахахахааххаах ;D ;D ;D. И мене вака да ми направи и јас више нема да ја сакам, хахахахахахаха ;D ;D ;D.

хаха гига скапа на фемина бе брат :)

Не бе, нешто друго барав на Google и ова ми излезе како прв резултат и викам ај да видам што е ;D. Инаку, не знам ни како се вика форумот, сеа од тебе прв пат дознав, хахахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Смешни цитати
« Reply #8 on: 02.09.2011, Friday, 16:34:12 »
аааааааааахахахаха ова постаро е малце (и позади негде го имаше ставено некој, дали јас дали некој друг) ама пак кога го прочитав пак неможам да се изначудам што се не држи земјава...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3063
 • Gender: Male
Одг: Смешни цитати
« Reply #9 on: 02.09.2011, Friday, 18:10:57 »
Хахахаха,ова е боље :D :D :D :D ;D ;D ;D ;D,ја на ова колку сум се смеел,пола саат да се смирам хах ;D ;D ;D

If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Смешни цитати
« Reply #10 on: 02.09.2011, Friday, 19:57:54 »
ахахахахахаахахахахахах ;D ;D ;D... корпа за јаболка лупни му, барем нема толку да се лути, ќе има дома што да однесе... хахахахахааххаахахахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Смешни цитати
« Reply #11 on: 03.09.2011, Saturday, 16:13:56 »
Читајте и смејте се, хахахахахахахаха ;D ;D ;D.

Code: [Select]
http://okno.mk/node/13279
Quote
Најновиот проект кој претставува соработка меѓу Владата на Република Македонија и град Скопје, а кој веќе се промовира на рекламни билборди низ улиците на Скопје, како и преку видео спотови на провладините телевизии, ќе почне да функционира од 20 август.

Имено, станува збор за проектот во чии рамки граѓаните на Скопје, пред сè, оние од општината Центар, во случај да здогледаат празен простор можат да се јават и да го пријават на телефонскиот број 0800 12345-6789, а општинските екипи и специјалниот владин тим ќе реагираат веднаш и во рок од еден ден таму ќе постават споменик.

На почеткот со овој проект ќе биде опфатена само општината Центар, а подоцна ќе се вклучат и општините Аеродром, Ѓорче Петров и Пуста Брезница.

Од Владата и од канцеларијата на град Скопје сè уште не го соопштуваат износот кој ќе се потроши за овој проект, но Пара вести дознаваат дека уште пред три месеци во неколку италијански леарници биле нарачани над двесте двометарски, триметарски и петметарски скулптури на антички воини, робови, земјоделци, писари, слуги, коњи, запрежни коли, куќи, мостови и инсекти.

„Сè што треба да стори граѓанинот е да го пријави празниот простор и ние веднаш ќе го исполниме со содржина“, ни изјавија од канцеларијата на градоначалникот Козе Мракјановски.

Опозициските партии и овој проект на Владата и на град Скопје го нарекоа налудничав и залудно трошење на народните пари. „Со овие двесте споменици Скопје ќе заличи на музеј под отворено небо“, изјави Неделко Миленковски, портпаролот на СДСМ-ДПМНЕ, „а тоа е токму она што Груевски и компанија сакаат да го постигнат“.

Пара вести дознаваат дека меѓу граѓаните засега постои огромен интерес за пријавување празен простор, и дека телефонските служби добиваат и по сто педесет јавувања дневно. Од извори блиски до Владата и до град Скопје дознаваме дека во тие кругови веќе почнува да се размислува за проширување на проектот со поставување споменици во влезот на секоја зграда, а не е исклучена и можноста за поставување споменик во секој дом.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Смешни цитати
« Reply #12 on: 03.09.2011, Saturday, 20:39:23 »
Прочитајте една порака која ми стигна вчера.Неименуваниот денес не се појави на место на *злосторството* бидејки од вчера ( или баш денес!) се десило чудо и уредчето веројатно проработело! Еве го изворниот допис( на латиница!):

*Ne sakav da idam vo ducan da se raspravame i samo ovaka po i - mailе sakam da Vi
skrenam paznja na Vasеto rabotenjе.Imeno pred 20 dena kupiv wi -faj (ili kako se vika
ne su strucen tolku) kako stikce( malku pogolemo) .Se bese vo red dodeka ne otidov
vo Grcka.I mesto da si facam moj internet,tamu se nekoi grcki interneti mi se javuvaa!
Ne mozev da si se konektiram na mojot internet на лап-топот ! Se nekoi ckrabanici mi izleguvaa.
Mislam deka uredceto se rasipa i ako ne se poprava ,sakam da mi dadete drugo(da go smenite)
ili da go popravite nekako!Dali moze da dojdam utre i da vidite za sto se raboti!?*

Меѓу другите националности во МК живее и малцинство -Морони!
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

stefanjanevski

 • Guest
Одг: Смешни цитати
« Reply #13 on: 03.09.2011, Saturday, 20:42:36 »
Ти пиши му слободно нека дојде, уредот ќе му биде заменет :)

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Смешни цитати
« Reply #14 on: 03.09.2011, Saturday, 20:51:21 »
Имаме и резерва мозоци за вакви случаи!! ;)
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.