Author Topic: Голема распродажба на лампи!  (Read 6256 times)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Голема распродажба на лампи!
« on: 30.11.2011, Wednesday, 16:24:28 »
Дел се користени, дел се NOS (New Old Stock - стари залихи, ама некористени) во кутија, списокот не е конечен и ќе се надополнува и понатаму како ќе пристигаат нови количини...

Лево 832А производство RCA, десно руската ГУ-32, и двете се NOS.
Цена 400ден. парче

U 19 исправувачки лампи, и двете се NOS, производство M.W.T. (Made in England)
Цена 400ден. парче
*Едната е продадена*809 производство RCA, состојба NOS во кутија.
Цена 1000ден. две парчиња.Руски 6П42С, двете се NOS
Цена 1000ден. дветеКТ88, половни, малку користени во разгласи
Цена 400ден. парчеОстанато, список во продолжение, дадените цени се за 1 парче, за другите цени прашајте преку ППEM84 - 2 (450ден.)
ECC81 - 0 (300ден.)
ECC82 - 4 (300ден.)
ECC83 - 0 (300ден.)
ECC85 - 1 (300ден.)
EC86 - 1
EC92 - 2
ECC962 - 1
PCC88 - 6 (400ден.)
12AT7 (6679/ECC81) RCA - 0 (300ден.)
12AX7A (ECC83) - 0 (300ден.)
12AU7 (ECC82) - 1 (300ден.)
6168 (ECC82) - 1 (300ден.)
809 - 2 (RCA)
813 - 2
6V6 - 0
6A7 - 1
6K3 - 3
6Г2 - 4
6K7 - 2 (RCA)
25L6 - 1
5Ц4С - 4
6П3С - 4
12AV6 - 1
12BE6 - 1
6BH6 - 10
6AK6  - 3
6DT6 - 1
StR85/10 - 2
CE-34Q (Photocell) - 2
CE-63V (Photocell) - 2
CK1005 - 3
5Y3 - 2
ОА2 - 4
ОB3 - 1
EBF11 - 1
KT88 - 0
EL34 - 1 (400ден.)
PL36 - 13 (250ден.)
PL504 - 4 (250ден.)
PL508 - 1
PL84 - 18 (200ден.)
EL84 - 0
EZ80 - 4 (250ден.)
EL86 - 1
ECL82 - 8+1 (4 NOS, 300ден.)
EC86 - 1
EC92 - 1
ECH21 - 3
ECH81 - 4
ECH83 - 2
ECH84 - 10
EF37A - 0
EF80 - 26 (150ден.)
EF85 - 1
EF86 - 1
EF89 - 1
EF183 - 1
EF184 - 2
EDF89 - 1
EBF80 - 1
PCL80 - 1
PCL82 - 9
PCL84 - 7
PCL85 - 1
PCL86 - 1
PCL88 - 1
PCL805 - 11
PCC80 - 1
PCC82 - 1
PF86 - 1
PCF80 - 19
PCF200 - 2
PCF201 - 1
PCF801 - 2
PCF802 - 7
PCL86 - 2
PC900 - 8
PCH80 - 1
PCH200 - 3
UCH11 - 1
DY88 - 7
DY87 - 1
DY86 - 1
DY802 - 1
EY81 - 2
« Last Edit: 28.06.2018, Thursday, 10:41:38 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #1 on: 05.12.2011, Monday, 14:21:42 »
Нови количини :). Претходниот список е апдејтуван, додадени се и овие лампи.

« Last Edit: 12.04.2018, Thursday, 16:59:57 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline triology

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 162
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #2 on: 06.12.2011, Tuesday, 17:59:32 »
пратено порака

Споено мислење: 06.12.2011, Tuesday, 18:54:35
добра колекција стварно  :o
« Last Edit: 06.12.2011, Tuesday, 18:54:35 by triology »

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1257
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #3 on: 06.12.2011, Tuesday, 19:48:15 »
Odlicna kolekcija i dobri ceni

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #4 on: 15.12.2011, Thursday, 18:27:26 »
Може и замена за некои од следните лампи кои ми требаат:

ECH21
EBL21
EM80
AZ1
« Last Edit: 15.12.2011, Thursday, 18:34:39 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1257
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #5 on: 15.12.2011, Thursday, 23:01:05 »
Може и замена за некои од следните лампи кои ми требаат:

ECH21
EBL21
EM80
AZ1

ne se specialni tie lesnose naogaat gi ima vo poveketo radia od bivsa YU produkcija

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #6 on: 15.12.2011, Thursday, 23:59:37 »
Знам, ама ете баш тие ги немам, а ми требаат, затоа мислев ако ги има некој да се трампаме... :)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #7 on: 22.12.2011, Thursday, 13:43:21 »
Нови количини излезни лампи за засилувачи, половни но малку користени во разгласи - еднаш годишно или поретко, одлични за гитарски и др. засилувачи! Претходниот список е апдејтуван.

« Last Edit: 12.04.2018, Thursday, 17:00:15 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #8 on: 20.01.2012, Friday, 18:40:53 »
Списокот во првиот пост е апдејтуван со нови количини и додадени се неколку нови лампи.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #9 on: 23.01.2012, Monday, 16:22:52 »
Нови количини лампи и додатоци за нив, подножја, оклопи, држачи...
Списокот е апдејтуван.

« Last Edit: 12.04.2018, Thursday, 17:00:26 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #10 on: 10.02.2012, Friday, 12:47:57 »
Магично око - 4 парчиња руски 6Е5С, цена 500ден. парче, комплет со подножје...Овде може да се види каков е ефектот додека работат:

6E5C vumeter
« Last Edit: 12.04.2018, Thursday, 17:00:40 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #11 on: 15.02.2012, Wednesday, 12:44:05 »
Нови количини излезни лампи за засилувачи KT88, EL34, како и лампи „магично око“ EM80 и EM84 и др.
Списокот во првиот пост е надополнет.

« Last Edit: 12.04.2018, Thursday, 17:00:52 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

mar4o

 • Guest
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #12 on: 21.02.2012, Tuesday, 12:31:41 »
Здравей колега!
Пиша ти от България. Може ли да купя ЕL34, E88CC, ECC83. Предложи начин на плащане. Aко искаш може и бартер, имам около 1000 NOS/ всякакви марки/.
С поздрави Марчо!

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #13 on: 21.02.2012, Tuesday, 12:44:42 »
mar4o, провери си пораки ;)!
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #14 on: 10.03.2012, Saturday, 14:11:06 »
Мал апдејт на количините во првиот пост.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio